Το Ελευθεροχώρι έριξε 4 στον Τηλυκράτη

Σημαντική νίκη για την ομάδα του ΕλευθεροχωρίουΣημαντική νίκη για την ομάδα του Ελευθεροχωρίου  που κέρδισε τον Τηλυκράτη Λευκάδας με σκορ 4-1 και σκαρφάλωσε στην ένατη θέση της βαθμολογίας

Το ματς έγινε σε βαρύ και δύσκολ τερέν το γήπεδο είχε αρκετές λά΄σπες αλλά πιο κινητικοί σ’ αυτές ήταν οι πρωταθλητές του νομού μας. Στο α ημίχρονο παρά τις προσπάθειες δεν βγήκε σκορ όμως με την έναρξη του β’ μέρους ο Ρόμπος πε΄τυχε το 1-0 Στο 50΄η κατάσταση έγινε πιο εύκολη για τους Τρικαλινούς καθώς ο Περιστέρης υπέπεσε σε πέναλτι με τον παίκτη του Τηλυκράτη να παίρνει τον δρόμο

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σιαμπάνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-0, για να μειώσει ο Παπαδόπουλος με σουτ στο 76′.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σιαμπάνης με συρτό σουτ έγραψε το 3-1, για να φτάσει στο χατ τρικ στο 84′, βρίσκοντας δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Τεντολούρη.

Έτσι, η ομάδα του Ελευθεροχωρίου βρίσκεται στην 9η θέση με 20 βαθμούς, ενώ ο Τηλυκράτης με 26 είναι 7ος.

Στο  84΄ μετά από σέντρα του Τεντολούρη ο Σιαμπάνης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ: Θεολόγης, Τσιγαράς (70’ Φλιούκας), Τεντολούρης, Ρόμπος, Καραστέργιος (80’ Μουρίκης), Αετόπουλος, Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Γιαννούλας (60’ Μπαλτιμάς), Ψύρρας, Σιαμπάνης
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι (52’ Σιδέρης), Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Πολυχρονάκης, Περιστέρης, Κτενάς (67’ Κοντογιάννης), Γεωργάκης (55’ Ορφανός), Μακρυγιάννης, Παπαδόπουλος