Ο ΑΟΤ 4-0 σε ρυθμό ρελαντί

DSC_00281

Εύκολα (4-0)  χωρίς να φορτσάρει ο ΑΟΤ με Πανελευσινιακό

Με την Ελευσίνα τα Τρίκαλα παραδοσιακά κερδίζουν εύκολα βάζοντας μάλιστα και πολλά γκολ. Το ίδιο συνέβη και το απόγευμα της Κυριακής με τους «κυανέρυθρους» στην πρώτη του Βοσνιάδη σε εντός έδρας παιχνίδι κέρδισαν με συνοπτικές διαδικασίες τους «σταχυοφόρους» με 4-0 συνεχίζοντας την προσπάθεια επανάκαμψης που ξεκίνησε μετά την νίκη μέσα στην Μυτιιλήνη επι της Καλλονής.

Αγωνιστικά το παιχνίδι δεν στέκει σε καμία απολύτως κριτική. Τα Τρίκαλα πέτυχαν τέσσερα γκολ και αν οι επιθετικοί τους ήταν λίγο περισσότερο εύστοχοι θα μπορούσαν να σημειώσουν άλλα τόσα.

Στα αξισημείωτα το γεγονός ότι οι νεοαποκτηθέντες Αρναρέλλης, Μαρουκάκης πέτυχαν τα πρώτα τους γκολ με τα «κυανέρυθρα» χρώματα ενώ τα άλλα δύο γκολ σημείωσαν οι Κουσκουνάς και Μουμίν.

Πλέον τα Τρίκαλα στρέφουν όλο τους το ενδιαφέρον στο ντέρμπι της ερχόμενης αγωνιστικής με τον Απόλλων (Σάββατο 04/02, ώρα 15.00).

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Μελτζανίδης (Ημαθίας) με βοηθούς τους κ.κ. Κελεσίδη, Παπαδάκη του ιδίου συνδέσμου. Κίτρινες κάρτς είδαν οι Κοσκουνάς (ΑΟΤ) και Δημόπουλος, Παλαιολόγος, Κανσέτσι  του Πανελευσινιακού,

ΑΟ Τρίκαλα (Αλ. Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Πίντο (59′ Βέρτζος). Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης (55′ Ρομπέρ), Ριζογιάννης (66′ Μαρουκάκης), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς
Πανελευσινιακός (Χρ. Παλαιολόγος): Μακρυνιώτης, Ακουζιέ (46′ Κορομηλάς), Πρίντμεπς, Τσίκρος, Γραικός, Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κανσέτσι, Αγγελούδης 62′ Πάσχος), Αρναούτογλου (46′ Παλαιολόγος), Νιασόν

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

Τον Πανελευσινιακό υποδέχονται τα Τρίκαλα για την 13η  αγωνιστική του πρωταθλήματος.

(*) Λίγος κόσμος στο γήπεδο, το ψύχος αλλά και η χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου μάλλον κράτησαν τον κόσμο στο σπίτι

5′ Γύρισμα του Αρναρέλλη  απο καλή θέση άουτ

9′ Ο Μακρυνιώτης διώχνει απρόσεκτα την μπάλα αλλά ο Στεφάνοβιτς απο την καρδιά της άμυνας του Πανελευσινιακού πλασάρει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

10΄ Μετά απο φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Αρναρέλλη φεύγει άουτ

12′ ΓΚΟΟΟΟΛ Μετά απο κόρνερ του Γκόλια ο Αρναρέλλης με σουτ ανοίγει το σκορ, 1-0!!!

17΄Απίστευτη ευκαιρία για Κουσκουνά. Απο ένα μέτρο έστειλε την μπάλα άουτ!

26′ Ο Αρναρέλλης μετά απο ασίστ του Στεφάνοβιτς πλασάρει απο καλή θέση άουτ

29′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Κουσκουνάς απο κοντά 2-0 μετά απο πάσα του Αρναρέλλη.

36′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Μουμίν με κεφαλιά μετά απο φάουλ του Γκόλια σημειώνει το 3-0!!!

40′ Ο Γκόλιας με εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μακρυνιώτη

60′ Σουτ του Ρομπέρ μαζεύει ο Μακρυνιώτης

64′ Μετά απο σέντρα Γκόλια κεφαλιά Γιαννιτσάνη και ο Μακρυνιώτης διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση

68′ Ο Μακρυνιώτης διώχνει σε κόρνερ σουτ του Κουσκουνά απο καλή θέση

70′ ΓΚΟΟΟΛ Ανοίγει λογαριασμό και ο Μαρουκάκης, Μετά απο πάσα του Ρομπέν με ωραίο τρόπο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να σημειώσει το 4-0!!!

78′ Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα της Ελευσίνας. Σουτ του Κανσέτσι απο κοντά αουτ

87′ Ο Κουσκουνάς απο κοντά μετά απο ασίστ του Ρομπέρ χάνει την ευκαιρία να κάνει το 5-0…