Τρίκαλα – Λάρισα 1-0 (Τελικό)

15578897_1171672306219414_2965265281889157346_n

Στις 7.30 σέντρα για το θεσσαλικό ντέρμπι.

Ο ΑΟΤ και με ισοπαλία προκρίνεται, η ΑΕΛ θέλει μόνο νίκη για να περάσει στην επόμενη φάση.

(*) Περίπου 3.000 φίλαθλοι στο γήπεδο για το παιχνίδι. Δεν έχουν εμφανιστεί καθόλου φίλαθλοι της Λάρισας, το πέταλο είναι άδειο, καθώς υπήρχαν μπλόκα σε όλη την διαδρομή απο Λάρισα προς Τρίκαλα της Αστυνομίας που αποθάρρυναν όσους ήθελαν να έρθουν.

9′ Σουτ του Λαμπρόπουλου μπλοκάρει ο Σιδεράκης

(*) Δεκαπέντε λεπτά χωρίς κάτι το σημαντικό.

16΄ Σουτ του Κουσκουνά δεν ανησυχεί ο Καβουσάκης

26′ Γυριστό σουτ του Ντέλιτιτς διώχνει ο Βέρτζος σε κόρνερ

28′ Μετά απο κόρνερ του Γκόλια ο Κουσκουνάς απο κοντά έστειλε την μπάλα πάνω απο το οριζόνγιο δοκάρι

40′ Καλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι. Σουτ του Μίνγκα διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση ο Καβουσάκης

(*) Ημίχρονο χωρίς τέρματα. Λευκή ισοπαλία και στο ημίχρονο του άλλου αγώνα του ομίλου ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον ΠΑΟΚ

(*) Εκνευρισμένος στην αλλαγή του ο Ναβάρο έριξε κλωτσιά σε πινακίδα κάνοντας τρύπα

(*) 0-3 ο ΠΑΟΚ στην Ελευσίνα, προκρίνεται στην επόμενη φάση.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν

70′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο

80′ Ο Μαρουκάκης απο κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

80′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια της ΑΕΛ

81′ Καλή στιγμλη για τον ΑΟΤ, Ο Στεφάνοβιτς απο κοντά σουτ ελάχιστα άουτ

82′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιτσάνη

84′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα. Ο Ντέλετιτς με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σιδεράκη ενώ ο Χιλάριο πήρε το ριμπάουντ αλλά σούταρε ψηλά άουτ

90′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛ Ο Γιαννιτσάνης στην κόντρα βγήκε πίσω απο το κέντρο, πέρασε και τον Καβουσάκη, και αν και βγήκε πλάγια πλάσαρε με υποδειγματικό τρόπο για να κάνει το 1-0 και να χαρίσει την πρόκριση στα Τρίκαλα!!!

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) με βοηθούς τους κ.κ. Μερκενίδη, Νικολαϊδη (Μακεδονίας).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Γ. Γεωργιάδης): Σιδεράκης, Νικολακάκης, Γκόλιας, Βέρτζος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μίνγκας (50′ Γιαννιτσάνης), Μπαϊκαρά, Κουσκουνάς (67′ Δουκάκης), Στεφάνοβιτς (84′ Σαρακατσάνος), Λεάντρο

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Καβουσάκης, Γκόλιας, Φατιόν, Φάρκας, Κοντόρ, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος (56′ Χιλάριο), Ναβάρο (56′ Ουρτάδο), Μαρουκάκης, Κουτσιανικούλης (75′ Κάπος), Ντέλετιτς