Το Ελευθεροχώρι κέρδισε τη Νίκη Βόλου !!!

ελε 4

Μεγάλη νίκη για το Ελευθεροχώρι επί της ιστορικής Νίκης Βόλου!!!

Το γκολ σημείωσε λίγο στο 87′ ο Ρόμπος  με κεφαλιά μετά από φάουλ του Τσιγάρα και έκανε το 1-0 βάζοντας στοπ στο αρνητικό σερί της ομάδας. Το Ελευθεροχώρι είχε καλή παρουσία στο ματς δεν φοβήθηκε το δυνατό όνομα της ανιπάλου του και κυνήγησε τη νίκη που του δίνει πλέον σημαντικές ανάσες για τη δύσκολη συνέχεια του ρπωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα
1’ γέμισμα του Σκόνδρα, ο Γιαννούλας σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
15’ Σούτ το Κορέτο… μόλις άουτ
17’ Ο Γόρδιος βγήκε τετ α τετ με τον Τσίμα αλλά ο πορτιέρο απέκρουσε με τα πόδια
19’Από φάουλ του Ναουμίδη, ο Θεολόγης υποχρεώθηκε σε δύσκολη απόκρουση
21’ Ο Ψύρρας από καλή θέση σούταρε αλλά ο Τσίμας μπλόκαρε
27’ Ο Γόρδιος σε νέο τετ α τετ απέναντι από τον Τζίμα που τον νίκησε ξανά.
51’ Απο εκτέλεση κόρνερ, ο Κορέτο δε μπόρεσε από κοντά να νικήσει τον Θεολόγη
65’ Ο Σκόνδρας εκτέλεσε φάουλ η μπάλα μόλις άουτ
75’ Από εκτέλεση πλαγίου, η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή και ο Κορέτας έστειλε τη μπάλα με σουτ πάνω απο τα δοκάρια
77’ Από εκτέλεση φάουλ του Παρασκευαΐδη, ο Κορέτο πήρε την κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά σωστά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ σαν φάουλ στον Θεολόγη
89’ Από φάουλ του Τσιγάρα, η μπάλα έφτασε στον Ρόμπο που με κεφαλιά έκανε το 1-0.