Παραμένουν αδύναμοι εκτός οι “κυανέρυθροι”

15171089_1156500757791233_5868089823484552953_n

Ήττα και στην Πάτρα απο τον Προμηθέα με 84-67

Όπως εύστοχα είπε μετά την νίκη επί του ΠΑΟΚ ο Γιάννης Καστρίτης με μία νίκη εκτός προγράμματος δεν γίναμε ομάδα. Τα Τρίκαla BC Aries συνεχίζουν να δείχνουν εικόνα πολύ αδύναμης ομάδας μακριά απο τα Τρίκαλα και αυτό φάνηκε και στην Πάτρα όπου γνώρισαν την ήττα με 84-67.

Το τελικό σκορ ήταν μάλλον τιμητικό αφού υπήρξαν και διαφορές που άγγιξαν τους 30 πόντους κατά διαστήματα. Τα Τρίκαλα πλήρωσαν πολύ ακριβά την ολιγωρία τους στο πρώτο και το τρίτο δεκάλεπτο όπου ο Προμηθέας πήρε διαφορές μεγάλες που δεν μπορούσαν να ανατραπούν. Ειδικότερα όταν μόνο ο Μπάρλοου και ο Λίποβι διασώθηκαν με τους υπόλοιπους να βουλιάζουν στην μετριότητα.

Είναι προφανές ότι οι δύο αλλαγές (κοντός και ψηλός) θα γίνουν άμεσα καθώς η ομάδα θα πρέπει να αλλάξει άμεσα εικόνα προς το καλύτερο αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία για 4η συνεχόμενη χρονιά.

Τα δεκάλεπτα: 19-7, 38-29, 65-43, 84-67

Προμηθέας Πατρών (Ν. Βετούλας): Κλαρκ 19 (4), Κρόμα 2, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 12 (2), Πέττας 7 (1), Γερομιχαλός 2, Φαγιέ 15 (5), Γράβας 4, Τσάμης 10 (2), Τζόνσον 4, Σαρικόπουλος 9, Μουρ

Τρίκαλα BC Aries (Γ. Καστρίτης): Μανωλόπουλος 8 (2), Κάφει 6, Λίποβι 14 (1), Μπιρούτα 6, Τσαγκαράκης 3 (1), Ατιτς, Πουλιανίτης 3 (1), Μπάρλοου 19 (5), Καλλές, Χότιν 8

Διαιτητές της συνάντησης είναι οι κ.κ. Γ. Πουρσανίδης, Γεωργιάδης, Α, Αναστόπουλος

6.49 Φαγιέ δυο συνεχόμενα τρίποντα 14-4

Πολύ άστοχα και νευρικά τα Τρίκαλα στο ξεκίνημα.

Γ’ δεκάλεπτο

Πρόβλημα με το χρονόμετρο που έχει κολλήσει αρκετές φορές απο το ξεκίνημα. Το δεύτερο ημίχρονο δεν έχει ξεκινήσει ακόμη

09.25 Σαρικόπουλος 40-29

09.09 Πέττας καλάθι και φάουλ, έχασε την βολή 42-29

(*) Πρόβλημα και με την σύνδεση στο ίντερνετ στο γήπεδο, συγνώμη για την καθυστέρηση στην ενημέρωση

01.24 Ο Τσάμης με μία στις δύο βολές 60-38

01.07 Πάλι στις βολές ο Προμηθέας με τα Τρίκαλα να έχουν συμπληρώσει πέντε φάουλ απο το 3ο λεπτό του δεκαλέπτου. Ο Γκίκας 62-38 και ο Μπάρλοου 62-40

0.12 Πουλιανίτης τρίποντο και απάντηση απο Γκίκα, 65-43 το 3ο δεκάλεπτο