Νέα γκέλα ο ΑΟΤ 1-1 με Πανσερραϊκό

Δεν ξεκίνησε καλά το φετινό πρωτάθλημα ο ΑΟΤ

SONY DSC

Μετά τον διασυρμό της πρεμιέρας και τα …γκάζια του Γιαλιά η ομάδα  έγραψε το απόγευμα της Κυριακής και την πρωτη απώλεια στο στάδιο μένοντας στο 1-1 με τον Πανσερραικό και παρουσιάζοντας και πάλι προβληματική εικόνα τόσο στην επιθετική της λειτουργία, όσο και στα αμυντικά ζητήματα, τα οποία υ έφεραν εξάλλου το γκολ των Σερραίων στο Α ημίχρονο

Τα Τρίκαλα ήθελαν να κάνουν νέα αρχή είχαν έλεγχο και κατοχή, αλλά δέχθηκαν γκολ στο α ημίχρονο σε μια δύσκολη φάση και μετά έπαιξαν μονότερμα τους Σερραίους, είχαν δοκάρι με τον Γιανιυτσάνη στο 49 και ισοφάρισαν στο 62 με την προσπάθεια πάλι από τον Γιανιτσάνη που έγραψε το 1-1 αλλά…μέχρι εκεί. Δ΄ρομο για τα δίχτυα δεν βρήκαν δεύτερη φορά κι έτσι άφησαν και τους πρώτους βαθμούς μέσα στο ¨σπίτι” τους.

To φιλμ του αγώνα
17΄Φάουλ του Τζάκσον μπλόκαρε σταθερά ο Μέλκας
25΄Φάουλ του Κάκκο η μπάλα πέρασε άουτ
27΄Από κάθετη μπαλιά του Χατζηδημητρίου ο Κάκκο έφυγε στην πλάτη της άμυνας των Τρικάλων πέρασε και τον Βουτσελά και με πλασέ σε κενή εστία πέτυχε το 0-1
30΄Προσπάθεια του Μίνγκα και σουτ μπλόκαρε εύκολα ο Μέλκας
33′ Φάουλ του Μίνγκα κεφαλιά του Σαρακατσάνου άουτ
37΄Σέντρα του Μίνγκα κεφαλιά του Γιαννιτσάνη η μπάλα έγλυψε το δοκάρι και πέρασε άουτ
45+3 Ατομική προσπάθεια του Γιαννιτσάνη και σουτ η μπάλα πέρασε άουτ
49΄Σουτ του Γιαννιτσάνη η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μίνγκας σούταρε πάνω σε αμυντικούς του Πανσερραϊκού και πέρασε κόρνερ
57΄Φάουλ του Μίνγκα προβολή του Μουμίν η μπάλα πέρασε άουτ
63΄Από παράλληλη σέντρα του Μίνγκα ο Γιαννιτσάνης με κοντινό σουτ νίκησε τον Μέλκα για το 1-1
68΄Ο Χατζηδημητρίου για τον Μαφουτά αυτός σούταρε άουτ
88΄Ο Ριζογιάννης το σουτ η μπάλα άουτ
90+3 Ο Γιαννιτσάνης εκτέλεσε φάουλ μπλόκαρε ο Μέλκας

Τρίκαλα (Γεωργιάδης): Βουτσελάς, Σαρακατσάνος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά, Μουμίν, Μίνγκας (84΄Σερτζίνιο), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (73΄Ίλιτς), Γιαννιτσάνης, Τζάκσον (42′ λ.τρ. Γκόλιας).
Πανσερραϊκός (Διλμπέρης): Μέλκα, Βοσκόπουλος, Κάκκος (52′ Κανούλας), Σιάκκας, Ιωαννίδης, Καψάλης, Τσιμίκας, Τσουβαλτσίδης, Τσούτσης, Χατζηδημητρίου (76΄Φούσου), Μαφουτά (91΄Τσελεπίδης).

14907080_707822019378776_5878763921844392164_n

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Το ματς όπως μετέδωσε το sportrikala

Με εκπλήξεις η ενδεκάδα των Τρικάλων. Μεγαλύτερη όλων η παρουσία του 17χρονου Νίκου Βουτσελά κάτω από τα δοκάρια αντί του Παπαδόπουλου που έπαιξε βασικός σε Ελευσίνα και Εύοσμο. Έξω και οι Χασομέρης, Σερτζίνιο, Nιάρος  και μέσα οι Μπαϊκαρά, Γιαννιτσάνης αλλά και ο Τζάκσον που κάνει ντεμπούτο. Περίπου 2.500 φίλαθλοι βρίσκονται στο γήπεδο.

(*) Χανιά – Αγροτικός Αστέρας 0-2 στο 38′ σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε νωρίτερα. Και τα δύο γκολ ο Τεγούσης για την ομάδα του Ευόσμου που έχασε και πέναλτι με τον Φελίπε.

Ένα τέταρτο παιχνιδιού στα Τρίκαλα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και με τους “κυανέρυθρους” να έχουν μία ανούσια εδαφική υπεροχή.

ΓΚΟΛ Στο 27΄ο Πανσερραϊκός στην πρώτη ουσιαστικά προσπάθεια του ανοίγει το σκορ με τον Κάκκο!Είχε προηγηθεί σέντρα απο τον Παπαδημητρίου με τον Κάκκο να βγαίνει πίσω απο την άμυνα και να νικάει τον Βουτσελά (0-1)

Προσπάθεια για απάντηση απο τα Τρίκαλα με κεφαλιά του Σαρακατσάνου να φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Μέλκα

(*) Με γκολ του Καλαμπακιώτη Αλμπάνη προηγείται ο Απόλλων Σμύρνης στην Σπάρτη.

Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα με τον Γιαννιτσάνη η κεφαλιά του οποίου έφυγε άουτ στο 37′.

(*) Λαμία – Κισσαμικός 1-0 και Ελευσίνα – Αχαρναϊκός 0-1 λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο

(*) 0-2 ο Αχαρναϊκός στην Ελευσίνα.

(*) Και δεύτερο γκολ ο Αλμπάνης για τον Απόλλωνα στην Σπάρτη

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σουτ του Γιαννιτσάνη φεύγει ελάχιστα άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

49΄Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Δοκάρι ο Γιαννιτσάνης και στην επαναφορά ο Μίνγκας απο κοντά σουτάρει και η μπάλα αφού βρίσκει σε σώματα αμυνομένων καταλήγει κόρνερ

Τα Τρίκαλα πιο αποφασισμένα στην επανάληψη, ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ισοφάριση για τα Τρίκαλα με τον Γιαννιτσάνη στο 62 μετά απο πάσα του Μίνγκα!!! Πάμε για ανατροπή τώρα!!!

Στο 78 μεγάλη ευκαιρια για τα Τρίκαλα πανω στην γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί του Πανσερραϊκού κεφαλιά του Μουμίν

90+3 Φάουλ με τον Γιαννιτσάνη μπλόκαρε ο Μέλκας

90+1 Βγαίνει ο Μαφουτά, μπαίνει ο Τσελεπίδης

Οι καθυστερήσεις. Πέντε τα λεπτά

Ο Ριζογιάννης κάνει ένα σουτ πεσμένος αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Γ. Γεωργιάδης): Βουτσελάς, Σαρακατσάνος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά, Μουμίν, Μίνγκας, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (73′ Ιλιτς) , Γιαννιτσάνης, Τζάκσον (42′ λ. τρ. Γκόλιας)

Πανσερραϊκός (Παν. Διλμπέρης): Μέλκα, Βοσκόπουλος, Κάκκος (52′ Κάνουλας), Σιάκκας, Ιωαννίδης, Καψάλης, Τσιμίκας, Τσουβαλτζίδης, Τσούτσης, Χατζηδημητρίου (76′ Φούσου), Μαφουτα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας). Έδειξε κίτρινες  κάρτες στους Τσουβαλτσίδη, Σιάκκα, Ιωαννίδη του Πανσερραϊκού
ΒΟΗΘΟΙ: Τίκας Λ. (Θεσπρωτίας), Αναστασίου (Λάρισας)