Το Δροσερό δύσκολα την Κ-16

14937283_1305694906141708_4265550125632534106_nΤο ματς για τον Β’ όμιλο της Α1 Ερασιτεχνικής

Έπειτα από ένα ωραίο παιχνίδι, στο γήπεδο της Μουριάς, η Ένωση Δροσερού Μουριάς κατάφερε να πάρει το τρίποντο από τους «μικρούς» της Ασπροκκλησιάς στην οποία αγωνίζονται οι παίκτες της Κ16 του Α.Ο. Τρίκαλα. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης πέτυχαΝ μάλιστα το γκολ. Αντίθετα οι γηπεδούχοι, μετά το αρχικό μούδιασμα ισορρόπησαν το ματς φέρνοντας το ματς στα ίσα μέχρι την ανατροπή. Στο 8΄ ο Κακούσιος το φάουλ ο Σταμάτης μόνος του στην μικρή περιοχή γράφοντας το 0-1. Στο 13΄ η γηπεδούχος ομάδα προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά σε γυριστό σουτ του Κατσαρού η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στο 20΄ ο Μαγαλιός το σουτ από μακριά εύκολα μπλόκαρε ο Αγγέλης. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Γκούμας από πλάγια έπιασε το σουτ κανένα πρόβλημα για τον Πάτσια. Στο 34΄η άμυνα των φιλοξενούμενων σάστισε και ο Παπαιωάννου με προβολή ισοφάρισε σε 1-1. Στο 36΄ο Σταμάτης δοκίμασε το σουτ από μακρινή θέση, η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ένωση Δροσερού/ Μουριάς μπήκε δυνατά και στο 52΄ ο Θέμελης αφύλαχτος πέτυχε το 2-1. Στο 58΄πλασέ του Παπαϊωάννου ξανά δοκάρι. Οι νεαροί προσπάθησαν να απειλήσουν στα τελευταία λεπτά από στημένες φάσεις και λίγο έλειψε να κάνουν την ισοφάριση με την κεφαλιά του Σταμάτη, να διώχνει πάνω στη γραμμή την μπάλα ο Ζυγολίκας.

Δροσερό Μουριά: Πάτσιας, Παπαιωάννου (87΄Κεραμίδας), Μπελετσιώτης (56΄Λάλος), Μαγαλιός, Χάνης, Ζυγολίκας, Θέμελης, Ζαραμπούκας,Φασουλής (69΄Τσιγαρίδας),Κατσαρός,Κουβελάς.

Ασπροκκλησιά: Αγγέλης, Βασιλάκος, Σαπουνάς (37΄Ντόβας), Παπαγεωργίου, Δρόσος, Κακούσιος, Κοντογώγος, Σταμάτης, Γκούμας, Τσιόβολος (46΄Τζιάνης),Σαργιώτης.