Ο ΑΟΚ κέρδισε την ΑΕΤ και προκρίθηκε

Δευτερος από τον 8 όμιλο ο ΑΟ Καλαμπάκας

Κέρδισε την ΑΕΤ με 42-71 στο ΕΑΚ και κέρδισε εισιτήριο πρόκρισης για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ. Ο ΑΟΚ ξεκίνησε με μικρή διαφορά στο α δεκάλεπτο όμως  έφτασε σε νταμπλ σκορ μέχρι την αναπαυλα του ημιχρόνου όταν και προηγήθηκε με 18-36 ενώ στην Τρίτη περίοδο διαχειρίστηκε με άνεση το ματς (30-52) παρά την φιλότιμη προσπάθεια που κατέβαλαν οι γηπεδούχοι για να τον κοτράρουν

Τα Δεκάλεπτα 09-12  18-36 30-52  42-71 τελικό.

A.E.T B.C (ΓΚΟΤΑΣ ΧΡ.) Καγιαμανιδης Ν. 8π, Ντακοβανος Γ. 2π., Πλατης Δ. 4π., Κωστόπουλος Α. 7π(1τρ). Ζαχαρακης Η., Νιτσιος 2π., Γκοτας Α., Μασουρας Γ. 3π., Μπαϊρακτάρης Γ. 2π., Μπαϊρακτάρης Ε. 2π., Ραμμος Α 6π(2τρ) ,Ραμμιδης Γ. 6π(2τρ)

AOK(Tσίμας) : Χαρτόπουλος 6, Μπαλατσός Ούτος 3, Σπανός 3, Μεμτσας Ντούρβας 10 Θανασάρας 6, Γκαντιάς 16(2) Δήμος 2, Ρηγογιάννης 1. Πελίγκος 24.