Iσοπαλία στην Πιαλεία η Ασπροκκλησιά

Oι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό

Στο εξ΄αναβολής παιχνίδι που έγινε στην Πιαλεία, η Ασπροκκλησιά η οποία αποτελείται από παίκτες της Κ16 της ακαδημίας του Α.Ο. Τρίκαλα απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 για τον Β όμιλο της Α1 ερασιτεχνικής.

Μετά από δυνατό και ανοιχτό παιχνίδι το οποίο είχε ευκαιρίες οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Οι νεαροί παίκτες στάθηκαν πολύ καλά σε μια δύσκολη έδρα και παιχνίδι με παιχνίδι δείχνουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στο τοπικό πρωτάθλημα. Προηγήθηκε η ομάδα της Πιαλείας (η οποία αναγκάστηκε να παίξει με δέκα από τα πρώτα λεπτά)  στο 48΄. Μετά από λάθος στον χώρο του κέντρου, οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα, αυτή έφτασε στην περιοχή στον Κλαπανάρα ο οποίος πλάσαρε στην αριστερή γωνία τον Αγγέλη για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 84΄στο τελικό 1-1. Ο Σταμάτης στην περιοχή σούταρε, ο Μπακογιάννης απέκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας από κοντά ο Γκούμας το γκολ σκοράροντας για δεύτερο σερί ματς.

Στο 10΄ο Τσαβαλιάρης είχε καλή στιγμή για την ομάδα της Πιαλείας με κεφαλιά, στο 25΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες καθώς ο Τσαβαλιάρης μέσα σε λίγα λεπτά δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες.

Στο 42΄ ένα σουτ του Κογιάννη η μπάλα έφυγε έξω, στο 46΄γύρισμα του Σταμάτη ο Γκούμας το πλασέ η μπάλα έξω σε μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, στο 73΄καλή στιγμή η Πιαλεία με τον Κλαπανάρα, στο 86΄ ο Βασιλάκος το βολέ έξω από την περιοχή απέκρουσε σωτήρια ο Μπακογιάννης και στο 90΄ο Σταμάτης μεγάλη ευκαιρία από κοντά αστόχησε αγγίζοντας οι φιλοξενούμενοι δεύτερο γκολ.

Ασκληπιός Πιαλείας: Μπακογιάννης, Τσαβαλιάρης, Παπαβαγγέλης, Λυκορδάνος, Βαϊου, Κονοσπύρης, Μητσιάκης, Κλαπανάρας, Μπορνόβας ( 67΄Λεμονάς), Γιαννοτάκης, Κωτούλας ( 80΄Οικονόμου).

Άγιαξ Ασπροκκλησιάς: Αγγέλης, Βασιλάκος, Σκαρλέας, Κακούσιος, Δρόσος, Σαμαράς, Κοντογώγος ( 75΄Σαπουνάς), Γκούμας, Κογιάννης, Σαργιώτης ( 64΄Τζιάννης).