Ισόπαλο το αναβληθέν ντέρμπι

Κρύα Βρύση και Καστράκι φεραν ισοπαλία 1-1

Στο εξ αναβολής Καλαμπακιώτικο ντέρμπι που έγινε στο γήπεδο της Βασιλικής ανάμεσα στην Κρύα Βρύση και το Καστράκι οι δύο ομάδες έφεραν ισοπαλία 1-1,

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες κατέβηκαν με περισσότερο αμυντικούς προσανατολισμούς, παίζοντας αρκετά επιφυλακτικά, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 11’ σουτ του Β. Αλμπάνη πέρασε άουτ, όπως και του Ε. Μπαούτη στο 45’, ενώ ενδιάμεσα η Κρύα Βρύση είχε απειλήσει με τον Πολυζόπουλο στο 44’.

Στο δεύτερο μέρος ο Γραβάνης από καλή θέση αστόχησε στο 50’, ενώ την ίδια τύχη είχε και προσπάθεια του Σ. Αλμπάνη για την Κρύα Βρύση στο 52’.

Τελικά, το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 55’, όταν ο Μόκας έβγαλε την μπαλιά, ο Σ. Αλμπάνης έκανε το σουτ, ο Μπόμπολας απόκρουσε και ο Νουνός με νέα προσπάθεια πέτυχε το 1-0.

Η επόμενη καλή φάση σημειώθηκε στο 77’ και ήταν η ισοφάριση για το Καστράκι, όταν ο Θ. Γιάννης έκανε την σέντρα, ο Γραβάνης βρήκε τη μπάλα, η οποία κατέληξε στον Β. Αλμπάνη κι αυτός με πλασέ από πλάγια ισοφάρισε σε 1-1.

Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Λευτέρη Μπαούτη πρώτα στο 87’, όταν ο Τσιγαρίδας τον πρόλαβε την τελευταία στιγμή και ύστερα στο 92’, όταν απέναντι από τον Πατσιαλή δεν μπόρεσε να τον νικήσει, καθώς ο τερματοφύλακας της Κρύας Βρύσης αντέδρασε σωστά.

Διαιτητής ήταν ο Κοντίνος με βοηθούς τους Τζάνη και Σταφυλά.