Πρώτη ήττα για το Ελευθεροχώρι (2-0 από ΑΟΒ)

db001b2e0261dfb50b599682c02b2234_M

Την πρώτη ήττα στα Μπαράζ ανόδου γνώρισε η ομάδα του Ελευθεροχωρίου

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο αλλά και με μέτρια εμφάνιση στο γήπεδο Ζωσιμάδων Ιωαννίνων το Ελευθεροχώρι γνώρισε την πρώτη του ήττα στα Μπαράζ ανόδου και όλα πλέον θα κριθούν στα δυο τελευταία παιχνίδια της σειράς

Οι Μαύροι Αετοί δεν μπόρεσαν να  σταματήσουν την επιθετική ορμή  του Βελισσάριου, βρέθηκαν πίσω στο σκορ  από το  26 και  από τις αρχές του Β Ημιχρόνου βγήκαν έξω από τη διεκδίκηση καθώς δέχτηκαν και το δεύτερο γκολ που σφράγισε την ήττα τους

Αναλυτικά το 1-0 έγινε στο  26΄ όταν ο Ασωνίτης εκτέλεσε φάουλ, και ο Παπαπαναγιώτου με σουτ  πέτυχε  το 1-0

Στο ξεκίνημα του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο  49΄μετά από σέντρα του Νικόλαου ο  Γιαννάκης πήγε πρώτος στην μπάλα και έγραψε  το  2-0 για το Βελισσάριο

Στο άλλο ματς της ημέρας έγινε έκπληξη αφού η Δόξα Γαρδικίου κέρδισε τον Αστέρα και έτσι το Ελευθεροχώρι παρά την ήτα του στα Γιάννενα παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου

Βελισσάριο (Ανέστης Ζώης): Μάντζιος, Νικολάου Κ., Ασωνίτης, Αλεξίου (11΄Τσουλιάη), Βαρτζιώτης Π., Κολιός, Παπαναγιώτου, Γιαννόπουλος (46΄Νικολάου Σ.), Γιαννάκης, Σταμούλης, Τζιάλλας.
Ελευθεροχώρι (Στέφανος Ψύχος): Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης, Τσιγάρας, Σκρέκας, Ρόμπος, Τσιούκας, Καραστέργιος, Κεχαγιάς (46΄Μαράβας), Χοτζάι, Γιαννούλας (71΄ Καραβαγγέλης)