Εξ αναβολής νίκη της Λαμίας επί της Παναχαϊκής

Η Λαμία νίκησε 1-0 την Παναχαϊκή, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική14FC9D11BC99648D90B6C398D8BA889E

Η Λαμία νίκησε 1-0 την Παναχαϊκή, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Football League που διεξήχθη στο εθνικό στάδιο Ναυπάκτου.

Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους σημείωσε στο 80ο λεπτό ο Καραγιάννης. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Αχαιοί τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Παπανικολάου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 76΄, ενώ και η ομάδα από τη Φθιώτιδα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Νατσιόπουλου στις καθυστερήσεις (90+1΄).

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός Βόλου 3-0 (α.α.)

18. Εργοτέλης 7 -30αγ.

* Ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Εργοτέλης, έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση εννέα βαθμών και δώδεκα βαθμών, αντίστοιχα. Από τις Καλλιθέα, Ζάκυνθο και Παναχαϊκή έχουν αφαιρεθεί από τρεις βαθμοί.