Μπαράζ χαμένων ευκαιριών, λευκή ισοπαλία στο Αίγιο!

20160508_155834

Τα Τρίκαλα έχασαν την ευκαιρία για ένα τρίποντο στο Αίγιο.

20160508_161102

Μετά απο ένα στείρο πρώτο ημίχρονο τα Τρίκαλα παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένα προς το καλύτερο στην επανάληψη χάνοντας την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη για να σκοράρουν πέφτοντας πάνω στον εκπληκτικό τερματοφύλακα των γηπεδούχων Αθανασόπουλο. Παρά τις πολλές και καλές ευκαιρίες για γκολ οι “κυανέρυθροι” δεν χαμογέλασαν και θα μπορούσαν στο τέλος να χάσουν και το παιχνίδι καθώς ο Παναιγιάλειος έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Παπαχρήστος, Γκοτσούλιας, Κρισμάνεβιτς, Λινάρδος, Σκαρτσίλας (54′ Ζουνίνιο), Κολόκας, Ρέλλας (65′ Ζαχαρόπουλος) , Σανδραβέλης, Μπουρλάκης (80′ Αρμάντο), Γκατσέσα.
ΑΟ Τρίκαλα: Χιώτης, Σαρακατσάνος, Νιάρος, Ζώνας (46′ Λαμπάκης), Παπαπαναγιώτου, Ριζογιάννης, Σερτζίνιο (76′ Φλίγκος), Ναβάρο, Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Χαροντάκης (46′ Δουκάκης).

3′ Κίτρινη κάρτα στον Κολόκα

9′ Σουτ του Λινάρδου από μακριά άουτ

13′ Νέο σουτ Λινάρδου φεύγει άουτ

20′ Μετά απο σέντρα του Παπαχρήστου ο Λινάρδος απο κοντά στέλνει την μπάλα άουτ, μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους

30′ Απευθείας φάουλ του Σερτζίνιο φεύγει άουτ

41′ Ο Παπαχρήστος έδιωξε προ του Ναβάρο σε κόρνερ

43′ Κίτρινη κάρτα ο Ζώνας

51′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Δουκάκη μόνο απέναντι στον Αθανασόπουλο να μην μπορεί να τον νικήσει

52′ Σουτ Κουσκουνά μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Μετά απο φάση διαρκείας σουτ του Σερτζίνιο με τον Αθανασόπουλο εκτός θέσης, διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή ο Κρισμάνεβιτς

67′ Μοναδική ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Ο Ναβάρο έδωσε έτοιμο γκολ στον Δουκάκη ο οποίος μόνος του απέναντι στον Αθανασόπουλο πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα του Αιγίου

69′ Σουτ του Γκατσέζα φεύγει άουτ

70′ Νέο σουτ από τον Ζουνίνιο φεύγει άουτ

76′ Ο Αθανασόπουλος έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ σουτ του Φλίγκου, και στην συνέχεια ο Ναβάρο σούταρε για να φύγει η μπάλα ελάχιστα άουτ απο το αριστερό δοκάρι

80′ Σουτ του Λινάρδου άουτ

85′ Ο Γκατσέσα μόνος απέναντι στον Χιώτη πλασάρει άουτ, μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο

89′ Μεγάλη επέμβαση του Χιώτη σε πλασέ του Αρμάντο

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Χρυσός (Χανίων) με βοηθούς τους κ.κ. Κωνσταντακόπουλο (Κορινθίας), Πήττα (Ηλείας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιγιάλειος (Χ. Παρασκευόπουλος): Αθανασόπουλος, Παπαχρήστος, Γκοτσούλιας, Κρισμάνεβιτς, Λινάρδος, Σκαρτσίλας (54′ Ζουνίνιο), Κολόκας, Ρέλλας (65′ Ζαχαρόπουλος) , Σανδραβέλης, Μπουρλάκης (80′ Αρμάντο), Γκατσέσα

ΑΟ Τρίκαλα (Στ. Ψιμουλάκης): Χιώτης, Σαρακατσάνος, Νιάρος, Ζώνας (46′ Λαμπάκης), Παπαπαναγιώτου, Ριζογιάννης, Σερτζίνιο (76′ Φλίγκος), Ναβάρο, Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Χαροντάκης (46′ Δουκάκης)

* Εξαιρετική η φιλοξενία απο τους δημοσιογράφους του Αιγίου, που παραχώρησαν χώρο στους δημοσιογράφους που ταξίδεψαν απο τα Τρίκαλα για να κάνουν την δουλειά τους απρόσκοπτα και χωρίς προβλήματα.