Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΟΡ » ΒΟΛΛΕΥ » Μεγάλη νίκη Ασκληπιού στην Καβάλα

Μεγάλη νίκη Ασκληπιού στην Καβάλα

Αsklipios-kavala-korasides-4567

Οι Τρικαλινές κορασίδες νίκησαν με ανατροπή τους οικοδεσπότες!

Ασκληπιός, Μακεδόνες Αξιού, Ελπίδα και Αίαντας Ευόσμου ήταν οι νικητές στην πρεμιέρα του Α΄ και Β΄ομίλου της προημιτελικής φάσης των κορασίδων που διεξάγεται στο κλειστό της Καλαμίτσας στην Καβάλα.

Το παιχνίδι που ξεχώρισε ήταν η νίκη –θρίλερ του Ασκληπιού με 3-2 κόντρα στη γηπεδούχο Καβαλα με μεγάλη ανατροπή της ομαδας των Τρικάλων από 1-2 σε 3-2.  Με νίκες ξεκίνησαν οι πρωταθλητές ΕΠΕΣΘ, Μακεδόνες Αξιού,  με 3-0 απεναντι στα Γιάννενα και η Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-1 τον Αριστοτέλη Σκύδρας.

Η Τρικαλινή ομάδα σήμερα στις 5.30 αντιμετωπίζει τον Ηρακλή Ιωαννίνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Α’ όμιλος

ΑΣ Ελπίς – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-1 (25-23, 21-25, 26-24, 25-23)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠ.: Σαλαγκούδη, Παπάζογλου, Μήτσκου, Κοκαβέση, Σουπιώνη, Σκεφαλέ, Σκλόπη, Τάτση, Τσιφλικιώτη, Καλομοίρη, Αρμουτσή, Δριτσούδη, Ευγενίδου, Σπυρίδωνος.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚ.: Τσορλίνη, Αγγελίδου, Κοκκώση, Λεκάκη, Πορτοκαλίδου, Σαλαμπάση, Αποστόλου, Κελεσίδου, Τσανακτσίδου, Μουσικού, Τοπασίδου, Μίγγα

ΑΠΣ Αίας – ΕΑ Λάρισας 3-1 (25-15, 18-25, 29-27, 25-21)

Αίας (Ζυγούρης): Καραγιάννη, Κουρτόγλου, Περγαντοπούλου, Τολούρτη, Φαρμάκη, Πεγκλίδη, Κανταρτζή, Μακρή, Πατέλη, Καλαγασίδη, Ρουμελιώτη, Τζιαρλή, Χαμαλίδου, Ξανθοπούλου

ΕΑΛ (Πνάκας): Τάσημ Σταυροθεοδώρου, Παπακώστα, Αλβίζου, Παπαθανασίου, Έξαρχου, Ζιάγκα, Ριζούλη, Μαργαριτοπούλου, Κωνσταντουλά, Μίσκου, Μανδραβέλη, Μπολτσιά, Χύτα

Β’ όμιλος

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (11-25, 23-25, 15-25)

Ηρακλής (Ζιώγος): Παναγιωτίδου, Καρατζόγλου, Κατσιμάνη, Ζερβοπούλου, Σταύρου, Τσάνη Αθ., Δημητρέλου, Τσάνη Αν., Ράπτη, Αναστασούλη, Σιορέντα, Παπαγεωργίου, Κανδρή

Μακεδόνες (Βαγγέλης): Σταμάτη, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Καλτσώνη, Μόσχου, Μπορμπόκη Στ., Καραφουλίδου, Ευθυμιάδου, Ρίσκου, Καραγκούνη, Μπορμπόκη Ευ., Αντωνιάδου, Μπέγκα, Μητακίδου.

ΑΣ Ασκληπιός – ΑΟ Καβάλας 3-2 (18-25, 25-22, 22-25, 25-09, 15-10)

Ασκληπιός (Παναγιάρη): Ντιρογιάννη, Προβίδα, Χύτα, Αναγνώστου, Γεωργίου Σ., Παπαθεοδώρου, Βράκα, Γάτσα, Τσιούκα, Γεωργίου Μ., Πουλιανίτη, Στεφάνου, Γεωργάκη, Βασιλοπούλου.

Καβάλα (Σιώκης): Καρασαββίδη, Βουρβουτσιώτου, Πούγγουρα, Κυριακίδου, Νίγρη, Δρόσου, Χατζή, Αναγνώστου, Φλαμουρίδου, Τσιάρα, Καραγιάννη, Αγγελοπούλου, Καλιπολίτου, Γερακίνη.

Συνοπτικά τα παιχνίδια της 1ης μέρας

Α΄ Όμιλος

Α.Σ. Ελπίς-Αριστοτέλης Σκύδρας 3-1

Αίας Ευόσμου-ΕΑ Λάρισας 3-1 (25-15 17-25, 28-26, 25-21)

Β΄ Όμιλος

Α.Σ. Μακεδόνες-Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-11, 25-23, 25-15)

Ασκληπιός-ΑΟ Καβάλας 3-2 ( 18-25, 25-22,  22-25, 25-10, 15-10)

 

Το πρόγραμμα των ομίλων της Πέμπτης

 

Πέμπτη 5/5/2016 Καβάλας 13:00 ΑΠΣ Αίας – ΑΣ Ελπίς
Πέμπτη 5/5/2016 Καβάλας 15:00 ΕΑ Λάρισας – ΦΕΣ Αριστοτέλης
Πέμπτη 5/5/2016 Καβάλας 17:30 ΑΣ Ασκληπιός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων
Πέμπτη 5/5/2016 Καβάλας 19:30 ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Μακεδόνες

Συντάκτης

Άρθρα : 14580
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top