Το αυτοκαλάθι του Μάρσαλ κάνει τον γύρο του κόσμου

Toν γύρο του κόσμου κάνει το ασύλληπτο αυτοκαλάθι του Ζερμέιν Μάρσαλ τον αγώνα Κηφισιά-Αρης

Toν γύρο του κόσμου κάνει το ασύλληπτο αυτοκαλάθι του Ζερμέιν Μάρσαλ τον αγώνα Κηφισιά-Αρης. Με καυστικά σχόλια από την Washington Post έως το ESPN αθλητικογράφοι ανά τον κόσμο ασχολούνται με τον αγώνα που έγραψε την δική του… ιστορία.

Κηφισιά-Άρης, παίζουν τα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης. Το σκορ είναι 95-93 υπέρ της Κηφισιάς. Ο Άρης σουτάρει δεύτερη βολή με τον Μακ Νιλ που αστοχεί. Ο Στίγκερς παίρνει ριμπάουντ και μένουν 5 δευτερόλεπτα. Παίρνει τη γραμμή βάσης της άμυνας του για να φθείρει το χρόνο και να τελειώσει ματς. Δίνει πάσα στο 1 δευτερόλεπτο στον Μάρσαλ και εκείνος… σκοράρει στο καλάθι της ομάδας του, ισοφαρίζει 95-95 και στέλνει το ματς στην δεύτερη παράταση.