Ισοπαλία Πανσερραϊκού με Χανιά Βαθμολογία

Τα  “λιοντάρια” προηγήθηκαν 2-0 στην έδρα τους, αλλά ισοφαρίστηκαν σε 2-2.

Κόντρα στον ΑΟΧ αυτή τη φορά, για την 28η αγωνιστική της Football League, οι παίκτες του Πάουλο Κάμπος έκαναν το 2-0 στο 52′, αλλά δεν πανηγύρισαν τη νίκη. Οι Κρητικοί του Θωμά Γράφα έφεραν το ματς στα ίσια και απέσπασαν παλικαρίσιο βαθμό στην προσπάθεια που κάνουν να μείνουν στην κατηγορία.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους έκανε στο 18′ ο πρώτος τους σκόρερ και δεύτερος της Football League, Εμίλιο Φουρτάδο. Στο προηγούμενο λεπτό ο Πρίφτης ανέτρεψε τον Μπαρέττα και ο επιθετικός από το Πράσινο Ακρωτήρι άνοιξε το σκορ. Στο 52′ ο Μπαρέττας με ωραίο πλασέ μετά από συνεργασία με τον Δωματά, νίκησε τον Πρίφτη και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Πανσερραϊκό.

Στο 55′ ο ΑΟΧ μπήκε ξανά στο ματς. Ο Μασάντο εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρτσαμπάς μείωσε σε 2-1. Από δημιουργός, εκτελεστής στο 83′ ο Πορτογάλος. Με σουτ έξω από την περιοχή έστελε τη μπάλα στα δίχτυα του Καστανιώτη και ισοφάρισε σε 2-2. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πανσερραϊκός ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μπαρέττα, αλλά ο Ζούγρας (Κοζάνης) έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάουλο Κάμπος): Καστανιώτης, Τσιμίκας, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Αγγελίδης (83′ Στεργιανός), Σιάκκας, Δωματάς (85′ Ανδρέου), Γιάντσης (69′ Ρούτσης), Μπαρέττας, Φουρτάδο.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης, Παγώνης, Διαμαντόπουλος, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Μασάδο, Καμινιώτης (76′ Νύκταρης), Παλιάτσιος, Νάκας, Τσούτσης (90’+3′ Φυντικάκης), Δεινόπαπας (46′ Χατζηλιάδης).

Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)

Βοηθοί: Τσιαμπάζης (Κοζάνης), Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης)

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 15 Απριλίου

Απόλλων Σμύρνης – Αγροτικός Αστέρας 0-2 (21′ Βαφέας, 39′ Διαμαντόπουλος)

Κέρκυρα – ΑΕΛ 0-0

Ζάκυνθος – Πανελευσινιακός 2-0 (38′ Αποστόλου, 69′ Ζαϊρί)

ΑΟ Τρίκαλα – Αχαρναϊκός 1-0 (84′ Κουσκουνάς)

Παναιγιάλειος – Παναχαϊκή 0-1 (46′ Ρουμπάτος)

Δευτέρα 18 Απριλίου

Πανσερραϊκός – ΑΟ Χανιά 2-2 (18′ Φουρτάδο, 52′ Μπαρέττας – 55′ Καρτσαμπάς, 83′ Μασάντο)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Λαμία (18:00 ΟΤΕ, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

PHOTO CREDITS: ACTION IMAGES