Σουπερ έκπληξη η ΑΕΦ 2-2 στην έδρα της Νίκης

Η Φαρκδόνα τσίμπησε βαθμό στην Νέα Ιωνία και έκανε ζημιά στη Νίκη

Η Φαρκδόνα τσίμπησε βαθμό στην Νέα Ιωνία και έκανε ζημιά στη Νίκη. Το τρικαλινό συγκρότημα παρ ότι δεν έχει ελπίδες παραμονή απέσπασε ισοπαλία με το σκορ να μένει στο 2-2

Το ματς είχε συναρπαστική τροπή όμως η   Νίκη ήταν κυρίαρχη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, πήρε προβάδισμα στο 21’ όταν  Ιορδανίδης πέτυχε με κεφαλιά το 1-0 , όμως η ΑΕΦ ισοφάρισε  στο 41ο, με πλασέ του Καπράλου και γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις πριν κλείσει το α ημίχρονο.
στην επανάληψη η ομάδα της Νέας Ιωνίας έβγαλε αρκετές ευκαιρίες όμως δεν τις αξιοποίησε και ήρθε το  1-2 από κόρνερ του Λένου και κεφαλιά του Εντι

Μετά το γκολ η Νίκη βγήκε μπροστά και κατάφερε να σώσει την παρτίδα στο 84′ όταν σημειώθηκε το 2-2από προβολή του  Κανελλόπουλου μετά από γέμισμα του Σκοπελίτη

Νίκη Βόλου: Βρονταράς (46′ Σταμέλος), Ιβανίδης, Παπαδόπουλος, Χολέβας, Ναουμίδης, Κιπτίου, Μέτσε (69′ Νοριέγα), Ματθαίου (56′ Μπαλαράμπε), Ιορδανίδης, Σκοπελίτης, Κανελλόπουλος.
ΑΕ Φαρκαδόνας: Κεχαγιάς, Κωστακιώτης, Ιακωβάκης (76′ Ψύρρας), Γιώτας, Κουμπούρας, Γεωργιάδης, Ξάνθος (53′ Ρετσιλάς), Καραγκιόζι, Καπράλος, Λένος, Τσικρικάς (62′ Νάκου)