Ο Πανσερραϊκός έριξε από την κορυφή την Κέρκυρα

Ο Πανσερραϊκός υποχρέωσε σε ισοπαλία (2-2) την Κέρκυρα και τη «γκρέμισε» από την κορυφή της βαθμολογίας

Με γκολ του Τριανταφυλλάκου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πανσερραϊκός υποχρέωσε σε ισοπαλία (2-2) την Κέρκυρα και τη «γκρέμισε» από την κορυφή της βαθμολογίας της Football League.

Οι Σερραίοι προηγήθηκαν στο 21΄ με τον Φουρτάδο, αλλά η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη φάνηκε να ανατρέπει την κατάσταση στο β΄ ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Μπαλντοβαλίεφ (57΄) και Ζορμπά (63΄).

Στο φινάλε οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας και να αφήσουν την Κέρκυρα ένα βαθμό πίσω από τη Λάρισα, η οποία πήρε άνευ αγώνα τους τρεις βαθμούς, λόγω της αποχώρησης του Ολυμπιακού Βόλου από το πρωτάθλημα.