Ο ΑΟΤ εύκολα 3-0 την Παναχαϊκη

SONY DSC

Καθάρισε εύκολα ο ΑΟ Τρίκαλα το ματς της 21ης αγωνιστικής, Μικρή παρουσία φιλάθλων στο στάδιο

SONY DSC

Βρίσκοντας απέναντί του ελλιπή και με 14μελή αποστολή Παναχαική, το Τρικαλινό συγκρότημα πήρε σε ρυθμό ρελαντί τη νίκη (με 3-0)καθαρίζοντας μάλιστα την υπόθεση από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ  του Νιάρου στο 8’ του βρούτσινα στο 32’ και του Φλίγκου στο 49’ λεπτό της αναμέτρησης

Σε χλαρό τέμπο πήγε το ματς μετά τα δύο πρωτα γκολ των κυανέρυθρων,  που παρατάχθηκαν με   νέα ενδεκάδα στο  γήπεδο. Σημείο αναφοράς για το παιχνίδι της Κυριακής και η εικόνα των κερκίδων στις οποίες δεν βρέθηκαν πάνω από 1000-1200 Τρικαλινοί, γεγονός που έχει εξήγηση εξ αιτίας των άσχημων τελευταίων εμφανίσεων

Οι “κυανέρυθροι” ετοιμάζονται πλέον για τον αγώνα της χρονιάς που θα παίξουν την επόμενη Κυριακή στην Κέρκυρα.  Αν κερδίσουν ή έστω αν πάρουν αποτέλεσμα ,   θα διατηρήσουν τις λιγοστές τους ελπίδες για να επιχειρήσουν και να βγάλουν σενάριο προσπέρασης και αναρρίχησης προς την κορυφή της βαθμολογίας

Εύκολη αποστολή είχε ο διαιτητής  Τεβεκέλης (Νικολαϊδης –Χαδήμογλου οι βοηθοί του). Έδειξε  Κίτρινες στους Παπαπαναγιώτου και  Κουατέ του ΑΟΤ.

Τρίκαλα: Χιώτης, Στουρνάρας, Παπαπαναγιώτου, Κουμπαρούλης, Νιάρος, Κουατέ (46΄Ντόϊκιτς), Φαγιέ (63΄Σερτζίνιο), Δουκάκης, Στεφάνοβιτς, Βρούτσινα (46΄Φλίγκος), Ναβάρο.

Παναχαϊκή: Στρέζος, Χούσα, Λαμπρόπουλος Ι., Λαμπρόπουλος Γ., Χαρτσιάς, Μουκίδης, Τρίγκας, Πινδώνης, Παπανικολάου (81΄Βορύλλας), Πέδρο, Ρουμπάτος.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Το live  του  Sportikala

Απογοητευτική η εικόνα των κερκίδων, στο στάδιο δεν είναι αυτή την ώρα (πεντε λεπτά πριν τη σέντρα) πάνω από 1000 Τρικαλινοί

Με κυανέρυθρη στολή στο τερέν ο ΑΟΤ με γαλάζια η φιλοξενούμενη Παναχαική

Με  14μελή αποστολή η Πατρινή ομάδα που είχε στον πάγκο της τους  οι Μητρόπουλο, Σαμπατάκο και Βορύλλα.

Οι ενδεκάδες του αγώνα

Τρίκαλα: Χιώτης, Στουρνάρας, Παπαπαναγιώτου, Κουμπαρούλης, Νιάρος, Γουατέ, Φαγιέ, Δουκάκης, Στεφάνοβιτς, Βρούτσινα, Ναβάρο.

Παναχαϊκή: Στρέζος, Χούσα, Λαμπρόπουλος Γεωρ., Λαμπρόπουλος Ιωσήφ, Χαρτσιάς, Μουκίδης, Τρίγκας, Πινδώνης, Παπανικολάου, Πέδρο, Ρουμπάτος.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τεβεκέλης του συνδέσμου Μακεδονίας με βοηθούς τους Νικολαϊδη – Χαδήμογλου

Εναρξη του αγώνα

Στο 2′  από σέντρα Βρούτσινα,  κεφαλιά ο  Στεφάνοβιτς άουτ

Γκοολ 1-0 για τον ΑΟΤ

Στο 8  ο Νιάρος έκανε την σέντρα σουτ και με περίεργο τρόπο έστειλε την μπάλα στα   δίχτυα για το 1-0

Γκοολ 2-0 για τον ΑΟΤ

Στο 32΄Μακρινό σουτ του Δουκάκη η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βρούτσινα πέτυχε το 2-0

Στο 35′ ο Βρούστιαν προσπάθησε να κρεμάσει τον γκολκίπερ της Παναχαικής όμως έστειλε την μπάλα άουτ

Στο 26  οι φιλοξενούμενοι μπροστά απείλησαν με Μακρινό σουτ του Πινδώνη που δεν είχε στόχο

Εναρξη Β ΗΜΙΧΡΌΝΟΥ

Με αλλαγή και είσοδο του ΦΛίγκου ο ΑΟ Τρίκαλα ξεκινά στο β΄ημίχρονο

Γκοολ 3-0 τα Τρίκαλα

Το πε΄τυχε ο Φλίγκος που είχε μει ως αλλαγή αντικαθιστώντας τον  Βρουτσινα. Στο τερέν και ο Ντόικιτς που αντικατέστησε τον Κουατέ

Ο επιθετικός  των Τρικάλων στο 49 κινήθηκε έξυπνα στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0

Τρίτη αλλαγή για τα Τρίκαλα στο τερέν ο  Σερτζίνιο, αντί του Φαγιέ

Το ματς έχασε το ενδιαφέρον του μετά το 3-0

82′ Αλλαγή η Παναχαική στη θέση του Ππανικολάου πέρασε ο Βορίλας

86′ Σουτ από τον πέδρο των φιλοξενούμενων χωρίς ανησυχία για τον Χιώτη η μπάλα άουτ

88′ Τραυματίστηκε και αποχώρησε νωρίτερα από το τερέν ο Κουμπαρούλης