Ο Βράχος “διπλό” στην έδρα της ΑΕΤ

Με νίκη πέρασε ο Βράχος από την έδρα της ΑΕΤ

Παιχνίδι κέντρου με μόλις μια ευκαιρία και ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.. Στο 12΄το Καστράκι απείλησε με σουτ του Αλμπάνη και την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.

Στο 40΄ το 0-1. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Αλμπάνης σούταρε, ο Παπαδόπουλος απέκρουσε και ο Λιατσικούρας σε κενή εστία σκόραρε.

Στο δεύτερο μέρος το Καστράκι είχε τον έλεγχο της μπάλας και η ΑΕΤ(Κ17ΑΟΤ) με αντεπιθέσεις επιδίωξε την ισοφάριση. Μέχρι το 73΄ δεν έγινε τίποτα.

Στο 73΄ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε την μπάλα στο σουτ του Λιατσικούρα.

Στο 75΄ο Μαγγούτης για τους γηπεδούχους σούταρε η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 85΄ ο Τσαρούχας το σουτ απέκρουσε την μπάλα ο Μπόμπολας του Καστρακίου.

Στο 89΄ο Μαγγούτης δοκίμασε, ο Μπόμπολας έδιωξε.

ΑΕΤ(Κ17ΑΟΤ): Παπαδόπουλος, Μπένγκο, Σακελλάριος, Ρουμπιές, Μπεχλιβάνος ( 80΄Αλεξανδρής), Μαγγούτης, Μπακάλης ( 74΄Νταής), Τσαρούχας, Μπαλαούρας, Πούλιος ( 42΄Ντόκος), Σακελλερίου.

Βράχος Καστρακίου: Μπόμπολας, Αλμπάνης Β., Γκουζιώτης (65΄Παππάς), Αλμπάνης Αγγ., (80΄Κόκκοβας), Δραγατογιάννης, Μπαούτης, Σιούτας, Γιάννης, Λιατσικούρας ( 86΄Παπαγεωργίου), Παλαύρας, Φώτης.

Διαιτητές: Πάντος-Τζάνης-Βουτσελάς