Δεν μπόρεσε πάλι ο Κρόνος

SONY DSC

Το Τρικαλινό συγκρότημα ήθελε νίκη όμως έμεινε σε χαμηλό σκορ και ηττήθηκε από την Ελασσόνα στο ΕΑΚ με σκορ 53-59

Ο  Κρόνος είχε μικρό προβάδισμα (17-14) και το διατήρησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Πήγε στα αποδυτήρια με 6 πόντους διαφορά (33-27) και στη συνέχεια στο φινάλε της τρίτης περιόδου έφτασε ακόμα και στους 9 π κλείνοντας το δεκάλεπτο με 46-39. Ωστόσο όλα άλλαξαν στο πιο κρίσμο κομμάτι του αγώνα. στην τελευταία περίδο η τρικαλινή ομάδα έχασε το φως της πέτυχε μόλις 7 πόντους , δέχθηκε  είκοσι με ένα καλό σερί σερί από τους φιλοξενούμενους που επικράτησαν με 53-59

Κρόνος :Πανάρας 2, Τσέτης 10. Αμβράζης 6, Γουλιώτης 3, Πλαφάς 4, Μπίζιος 2, Τζάννης 3, Χήρας Λέτσιος 3, Τεκούσης 4, Δήμος 16

Σπάρτακος Λάρισας – Γ.Σ. Σοφάδων 56-66
Ήφαιστος Καρδίτσας – Ολυμπιακός Καρδίτσας 61-78
Γ.Σ.Φαρσάλων – Αστέρας Λάρισας 78-48
Κρόνος Τρικάλων – Γ.Σ. Ελασσόνας 53-59
Γ.Σ. Αμπελώνα – Ίκαροι Τρικάλων 66-85