Φαρκαδόνα -Ελευθεροχώρι στον τελικό

Μέσα από την άχαρη διαδικασία των πέναλτι βγήκαν οι δύο φιναλίστ του κυπέλλου ΕΠΣΤ

Το Ελευθεροχώρι κέρδισε  με 4-5  τον Διγενή στην Οιχαλία και ενό το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1

Στο γήπεδο Οιχαλίας  οι φιλοξενούμενοι του Ελευθεροχωρίου άνοιξαν το σκορ στο 70 με το γκολ του τσιγάρα. Το Νεοχώρι όμως ισοφάρισε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με φάουλ του Γόρδιου . Το 1-1 παρέμεινε  και στην παράταση κι έτσι οι δυο ομάδες έπαιξαν την πρόκριση στα πέναλτι

Σατα πέναλτι και η ΑΕΦ

Στην Φαρκαδόνα  στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε με σκορ 1-1 οι Φηκιώτες προηγήθηκαν στο 25’ με γκολ του Τεντολούρη και η ΑΕΦ ισοφάρισε στο 75 με προσπάθεια του Ετοφ

Οι δύο ομάδες έπαιξαν παράταση και αφού δεν προέκυψε αλλαγή οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί ο πρωην παίκτης της ΑΕΦ  Απ ΓΟύτσιος έχασε το πρωτο πέναλτι  ενώ ο γκολκίπερ της ΑΕΦ Ντάλας απέκρουσε και την εκτέλεση του τσικρικά. Έτσι η ΑΕΦ προκρίθηκε στον τελικό αφού στα άλλα τρία δικά της πέναλτι ευστόχησαν εκτέλεσαν εύστοχα οι Κουμπούρας, Μηνάς, Ετόφ και Διβανές!