Νίκη Κορασίδων καιΉττα παίδων του Ασκληπιού

Με μια νίκη και μια ήττα έπεσε η αυλαία των αναπτυξιακών τμημάτων του Ασκληπιού, την Κυριακή 24/1.

Κορασίδες ομάδα

Οι Παίδες ηττήθηκαν στο Βόλο από την τοπική Αργώ με 3-1 ενώ λίγο αργότερα στην γειτονική Καρδίτσα οι κορασίδες χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία επιβλήθηκαν της τοπικής ΑΕΚ με 3-0

Πρωτάθλημα παίδων

Αργώ Βόλου-Ασκληπιός

3-1

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες απέναντι στην Αργώ Βόλου γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Παρ΄ όλη την μεγάλη προσπάθεια στα δύο πρώτα σετ και την μείωση του σκορ σε 2-1 μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι δεν τα κατάφεραν στο 4ο σετ που χάθηκε τις λεπτομέρειες με 26-23

Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 25-20, 3ο 21-25, 4ο 25-23

Συνθέσεις

Αργώ Βόλου (Γεωργουλάς Σ.) Λημνιώτης Χ. Χονδροδήμος Ν. Πιτσιάβας Α. Φιλιππίδης Β. Αγορίτσης Γ. Τσιανάβας Α. Σίμος Δ. Βλάχος Ε. Πασχαλίδης Α.

Ασκληπιός Βαρδούλης Ι. Γεωργίου Η. Ψαρρής Θ. Λιάνος Γ. Κελεπούρης Σ. Αναγνώστου Π. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Δ.

Πρωτάθλημα κορασίδων

ΑΕ Καρδίτσας-Ασκληπιός

0-3

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία απέναντι στην απέναντι στην ομάδα της Καρδίτσας και με αρκετές ελλείψεις, οι κορασίδες επιβλήθηκαν στο Κλειστό της Καρδίτσας της ΑΕ Καρδίτσας με σκορ 3-0, προσθέτοντας άλλη μια νίκη.

Τα σετ 1ο 18-25, 2ο 4-25, 3ο 17-25