Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΜΠΑΣΚΕΤ » BASKET ΘΕΜΑΤΑ » To πρόγραμμα των «αιωνίων» στο top 16 της Ευρωλίγκα

To πρόγραμμα των «αιωνίων» στο top 16 της Ευρωλίγκα

Ανακοινώθηκαν την Τρίτη από τη Euroleague οι ημέρες και ώρες διεξαγωγής των αγώνων του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στη φάση των «16».

 

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου ξεκινά πρώτη την επόμενη Τρίτη (29/12, 21:00) με αντίπαλο τη Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ, ενώ την επομένη (30/12, 21:00) ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται εναντίον της Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΣ)

1η αγωνιστική: Τρίτη 29 Δεκεμβρίου, Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα (21:00)

2η αγωνιστική: Πέμπτη 7 Ιανουαρίου, Λαμποράλ Κούτσα – Ολυμπιακός (21:30)

3η αγωνιστική: Παρασκευή 15 Ιανουαρίου, Ολυμπιακός – Μπάμπεργκ (21:45)

4η αγωνιστική: Παρασκευή 22 Ιανουαρίου, Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός (18:45)

5η αγωνιστική: Πέμπτη 28 Ιανουαρίου, Ρεάλ – Μαδρίτης – Ολυμπιακός (20:45)

6η αγωνιστική: Παρασκευή 5 Φεβρουαρίου, Ολυμπιακός – Χίμκι (20:45)

7η αγωνιστική: Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου, ΤΣΣΚΑ – Ολυμπιακός (18:45)

8η αγωνιστική: Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου, Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός (20:45)

9η αγωνιστική: Παρασκευή 4 Μαρτίου, Ολυμπιακός – Λαμποράλ Κούτσα (20:45)

10η αγωνιστική: Πέμπτη 10 Μαρτίου, Μπάμπεργκ – Ολυμπιακός (20:00)

11η αγωνιστική: Παρασκευή 18 Μαρτίου, Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις (20:45)

12η αγωνιστική: Παρασκευή 25 Μαρτίου, Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (20:45)

13η αγωνιστική: Πέμπτη 31 Μαρτίου, Χίμκι – Ολυμπιακός (17:00)

14η αγωνιστική: Παρασκευή 8 Απριλίου, Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Δεν έχει οριστεί)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ε΄ Ομιλος)

1η αγωνιστική: Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου, Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός (21:00)

2η αγωνιστική: Παρασκευή 8 Ιανουαρίου, Παναθηναϊκός – Μάλαγα (21:45)

3η αγωνιστική: Πέμπτη 14 Ιανουαρίου, Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας (21:15)

4η αγωνιστική: Πέμπτη 21 Ιανουαρίου, Λοκομοτίβ Κούμπαν – Παναθηναϊκός (18:00)

5η αγωνιστική: Παρασκευή 29 Ιανουαρίου, Παναθηναϊκός – Νταρουσάφακα (20:45)

6η αγωνιστική: Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου, Τσεντεβίτα – Παναθηναϊκός (19:00)

7η αγωνιστική: Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου, Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές (20:45)

8η αγωνιστική: Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου, Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε (20:15)

9η αγωνιστική: Πέμπτη 3 Μαρτίου, Μάλαγα – Παναθηναϊκός (20:45)

10η αγωνιστική: Παρασκευή 11 Μαρτίου, Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός (20:00)

11η αγωνιστική: Πέμπτη 17 Μαρτίου, Παναθηναϊκός – Λοκομοτίβ Κουμπάν (20:15)

12η αγωνιστική: Πέμπτη 24 Μαρτίου, Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός (19:30)

13η αγωνιστική: Παρασκευή 1 Απριλίου, Παναθηναϊκός – Τσεντεβίτα (19:45)

14η αγωνιστική: Πέμπτη 7 Απριλίου, Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός (Δεν έχει οριστεί)

Συντάκτης

Άρθρα : 14477
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top