O AOT «διπλό» διά… πυρός και σιδήρου!!!

Ολική ανατροπή στο Μενίδι με πρωταγωνιστή τον Γκμπαλέ!!!

acharnaikos

Τα Τρίκαλα μετά απο ένα “κλασσικό” παιχνίδι Β’ Εθνικής που τα είχε όλα πήραν ένα τεράστιο διπλό μέσα στο Μενίδι σπάζοντας μία κακoδαιμονία χρόνων καθώς σε επτά παιχνίδια πρωταθλήματος και ένα κυπέλλου μετρούσαν επτά ήττες και μία ισοπαλία.

Τα Τρίκαλα ήταν πίσω στο σκορ μετά απο ένα κακό πρώτο  ημίχρονο (γκολ ο Ματσούκας στο 21′) αλλά άλλααξαν όλα στην επανάληψη με την είσοδο του Γκμπαλέ ο οποίος στο 68′ ‘εδωσε έτοιμο γκολ στον Κουσκουνά για την ισοφάριση και στο 90′ με παλικαρίσια προσωπική ενέργεια έκανε το 1-2 για να χαρίσει την πολύτιμη νίκη στον ΑΟΤ.

Το παιχνίδι πήγε να χαλάσει στο 74’ όταν ο Αθανασίου έκανε αντιαθλητικό φάουλ στον Γκονζάλες, αποβλήθηκαν και οι δύο αλλά και ο Χαροντάκης που ήταν στον πάγκο.

To τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε τα Τρίκαλα να πανηγυρίζουν ένα παλικαρίσιο τρίποντο και να ατενίζουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον.

Αχαρναϊκός (Γκόγκιτς): Παγούδης, Εμέκα, Μωυσιάδης, Αθανασίου, Ταμπάκης, Ματσούκας (50′ λ.τρ. Μαρής), Ομπράντοβιτς, Ιωαννίδης, Παβίσεβιτς, Μουστάκης, Κωστόπουλος

Τρίκαλα (Παναγόπουλος): Χιώτης, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Παπαπαναγιώτου, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (54′ Γκμπαλέ), Κουσκουνάς (89′ Κωνσταντινίδης), Στεφάνοβιτς (78′ Κουμπαρούλης), Γκονζάλες

Διαιτητής ο κ. Μακρυπόδης, έδειξε κόκκινες κάρτες στους Αθανασίου του Αχαρναϊκού και Γκονζάλες, Χαροντάκη (‘ηταν στον πάγκο) των Τρικάλων  κίτρινες κάρτες στους Ιωαννίδη (60′) του Αχαρναϊκού και τον Ζώνα (70′) των Τρικάλων

Η μετάδοση του αγώνα απο το sportrikala.gr:

Μπορείτε απο σήμερα να ακούτε και ραδιοφωνικά την εξ’έλιξη του αγώνα απο το www.sportrikala.gr κάνοντας κλικ στο εικονίδιο στο πάνω μέρος της κεντρικής σελίδας.

To παιχνίδι ξεκινάει.

8′ Σουτ του Ομπράντοβιτς διώχνει ο Χιώτης

11′ Πολύ καλή στιγμή για τα Τρίκαλα ασίστ του Κουσκουνά ο Δουκάκης σουτάρει πάνω στον Παγούδη

13′ Μετά απο κόρνερ Γκονζάλες σουτ του Κουσκουνά δοώχνει σε κόρνερ ο Παγούδης

21′ Μετά απο αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα και αδυναμία να διώξουν την μπάλα ο Ματσούκας απο κοντά με δυνατό σουτ σημείωσε το 1-0.

(*) Διακοπή στο παιχνίδι γιατί ο παίκτης του Αχαρναϊκού Ταμπάκης είναι στην μεγάλη περιοχή των Τρικάλων πεσμένος τραυματίας

31′ Σουτ του Ομπράντοβιτς έξω απο την περιοχή άουτ

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό. ο Ταμπάκης σουτ και ο Χιώτης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

41′ Νέα καλή στιγμή για τον Αχαρναϊκό με τον Ταμπάκη

ΓΚΟΟΟΟΛ 68′ Ο Κουσκουνάς 1-1!!!! Ο Μουμίν κέρδισε μία μάχη στον χώρο του κέντορου, έδωσε στον Στεφάνοβιτς, αυτός με τη μία στον Γκμπαλέ που μπήκε απο τα αριστερά στην περιοχή, πάσαρε στον Κουσκουνά και αυτός ισοφάρισε σε 1-1!!!

74′ Το ματς παίρνει φωτιά. Σκληρό μαρκάτισμα του Αθανασίου στον Γκονζάλες μπρος στον πάγκο των Τρικάλων πυροδοτεί μεγάλη ένταση με σπρωξίματα και άλλα. Αποβάλλονται και οι δύο παίκτες και τον Χαροντάκη που ήταν στον πάγκο

84′ Ο Μουστάκης εκμεταλλεύεται αδράνεια του Μουμίν και σουτάρει μόλις άουτ

85΄Σουτ του Κουσκουνά διώχνει σε κόρνερ ο Παγούδης

90’ ΓΚΟΟΟΟΛ Γκμπαλέ στέκεται όρθιος μπαίνει στην περιοχή