Μικτές ΕΠΣΤ: Νίκη οι Παίδες-Ισοπαλία οι Νέοι

Μία νίκη και μία ισοπαλία ο απολογισμός των Μικτών της ΕΠΣ Τρικάλων στους αγώνες που έγιναν την Τετάρτη με τα αντίστοιχα συγκροτήματα της Καρδίτσας

Και οι δύο αναμετρήσεις  διεξήχθησαν  στο γήπεδο του Μεγαλοχωρίου και εκεί η Παιδική της ΕΠΣΤ επιβλήθηκε με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι και μάλιστα καθαρισε το σκορ από το α’ ημίχρονο. Τα γκολ της Μικτής σημείωσαν  οι Τσιρογιάννης (2) και , Τάμπος (με πέναλτι).

Την πορεία των Παίδων ωστόσο δεν ακολούθησε η Μικτή νέων που παρά την προσπάθειά της έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα Νέων της Καρδίτσας. Και σε αυτό τον αγώνα τα γκολ μπήκαν στο α’ ημίχρονο. Η Τρικαλινή ομάδα προηγήθηκε  στο 13′ με προσπάθεια και  σουτ του Δημόπουλου, ενώ  η Καρδίτσα  απάντησε με γκολ του Γκίκα στο 37 .