Η ΑΕΦ έφυγε με ήττα (2-1) από την Κατερίνη

Το …πάλεψε, το κυνήγησε, όμως δεν μπόρεσε η Φαρκαδόνα να «κλέψει»  αποτέλεσμα στην Κατερίνη στην 12η -εμβόλιμη- αγωνιστική του πρωταθλήματος

Το πάλεψε, το κυνήγησε, όμως δεν μπόρεσε η Φαρκαδόνα να «κλέψει»  αποτέλεσμα στην Κατερίνη. Στο ρΑντεβού της 12ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου η ΑΕΦ είχε δύσκολη αποστολή και παρά την καλή της προσπάθεια, δεν πήρε βαθμό,  γνώρισε την ήττα (2-1)  από  με τον Πιερικό κι έτσι έχασε μέσα σε τρεις ημέρες  ό,τι καλό είχε κερδίσει στη μάχη με το Αιγίνιο…και φυσικά κατέβηκε πιο χαμηλά στην βαθμολογική κατάταξη του 2ου ομίλου.

Ο Πιερικός που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Καμπερίδη(αντί Ζαλίακ μετά την ήττα της Κυριακής), άνοιξε λογαριασμό στο 1ο λεπτό με το γκολ του Γεωργίου.

Ωστόσο η ΑΕΦ κατάφερε και ξαναμπήκε στο …κόλπο ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 73’με την προσπάθεια του Ρετζιλά, όμως οι γηπεδούχοι είχαν άμεση απάντηση

Δυο λεπτά μετά το 1-1 της ΑΕΦ πήραν και πα΄λι προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Γεωργίου και τελικά πήραν και τους βαθμούς της νίκης

Τα γκολ του παιχνιδιού

Στο 10 λεπτό ο Γεωργίου κέρδισε την μπάλα και με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-0 για την ομάδα του Πιερικού

Στο 73’ ο  Μηνάς έβγαλε γύρισμα προς τον  Ρετζιλά, και αυτός από το ύψος του πέναλτι, νίκησε τον  Φιρινίδη και έφερε το ματς στα ίσα γράφοντας το 1-1

Στο 75′   ο Γεωργίου βρέθηκε επωφελήθηκε λάθος των παικτών της ΑΕΦ βγήκε μόνος  απέναντι στον Πατσιαλή και πλάσαρε, δίνοντας ξανά προβάδισμα στον Πιερικό και κάνοντας το 2-1.

Η Ροή του αγώνα στο 90λεπτο

Η ομάδα της Κατερίνης προέρχονταν από εντός έδρας ήττα και αλλαξε προπονητή ,  στη θέση του Ζαλίκα  βρέθηκε και έκανε ντεμπούτο σήμερα ο Καμπερίδης

Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για την πρωταθλήτρια του νομού μας,  αφού μόλις στο 1ο  λεπτό ο Πιερικός άνοιξε λογαριασμό με την προσπάθεια του Γεωργίου και προηγείται με 1-0

Δεν είχε άλλο τέρμα το πρωτο 45λεπτο και έτσι οι δυο ομάδες πήγαν με το 1-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με μια αλλαγή ξεκίνησε στο β’ μέρος η ΑΕΦ

Αντί του Νάκου, που ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα , μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Γιώτας

Και δεύτερη αλλαγή λίγα λεπτά αργότερα:. Στο 50′ Τραυματίστηκε ο Γκαντιας και στη θέση του μπήκε ο Κουλτσάκης

Στο 71’ μεγάλη  ευκαιρία για τη ΑΕΦ, ο Ρετζιλάς μπροστά από το τέρμα σουτάρει πολύ ψηλά και η μπάλα καταλήγει αουτ

Στο  1-1 η Φαρκαδόνα

Γκολ από την ΑΕΦ στο 73′ και στο 1-1 το παιχνίδι

Ήταν το 75ο λεπτό όταν οι παίκτες της ΑΕΦ βγήκαν με αξιώσεις μπροστά και χάρη στην προσπάθεια του Ρεντζιλά έφτασαν στο 1-1.

Την μπαλιά στον σκόρερ της ΑΕΦ έβγαλε ο Μηνάς και κατόπιν ο Ρεντζιλάς σκόραρε σε ένα καίριο σημείο του αγώνα

Πάλι μπροστά ο Πιερικός 2-1

δεν πρόλαβαν να χαρούν οι παίκτες της ΑΕΦ αφού οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι μετά από δύο λεπτά

Στο 75 έγινε το 2-1 από τον Γεωργίου και πάλι

Στο 84´ λεπτό  έγινε και η τρίτη αλλαγή για την ΑΕΦ,  στη θέση του Διβανέ, μπήκε  ο Γκουντρουμπής

Τελικά η ΑΕΦ δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση και έφυγε ηττημένη (2-1) από την Κατερίνη.

Διαιτητής του αγώνα ο κ Σιδηρόπουλος, Δεμερτζής, Κεσισόγλου (Πέλλας)

Πιερικός:  Φιρινίδης, Παπουτσογιανόπουλος , Κουρουπής, Ιορδανίδης, Γιαλαμίδης, Κωνσταντίνου, Γεωργίου, Καράμπελας, Τσεβάς, Παπαδόπουλος, Πεεφ.

Φαρκαδόνα: Πατσιαλής, Νάκου(46′ Γιώτας), Γκαντιάς(50′ λ. τρΚουλτσάκης), Μπασιάκας, Κουμπούρας, Αετόπουλος, Μηνάς, Νάκος, Ρεντζιλάς, Διβανές(84′ Γκουντρουμπής), Ιακωβάκης.