Παίχτηκαν τρελά λεφτά στο Κισσαμικός-Εργοτέλης

Τεράστια νούμερα χρημάτων παίχθηκαν στοιχηματικά  στον αγώνα Κισσαμικός – Εργοτέλης.

Μάλιστα η η Federbet χαρακτήρισε το ματς «απολύτως ύποπτο» στην  ιστοσελίδα «soccerplus». Ο συγκεκριμένος μη κερδοσκοπικός οργανισμός που ασχολείται με την παρακολούθηση στοιχηματικής ροής ανέφερε χαρακτηριστικά: «Αρκετοί bookmakers αφαίρεσαν τον αγώνα από τα κουπόνια, ενώ ένα ασυνήθιστα τεράστιο ποσό χρημάτων είχαν πονταριστεί στο 2 Ημίχρονο/1 Τελικό. Το τμήμα συναλλαγών μας κρίνει ότι το ματς είναι απολύτως ύποπτο».

Να αναφέρουμε ότι στο ημίχρονο και ενώ ο Εργοτέλης ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, πολλές διαδικτυακές εταιρείες στοιχήματος το είχαν αποσύρει από τα κουπόνια τους, ενώ άλλες έδιναν τον άσο του Κισσαμικού στο 1,25… Τελικά, οι τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή και επικράτησαν 2-1.