Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Γ ΕΘΝΙΚΗ » Σουπερ διπλό η Φαρκαδόνα στο Αιγίνιο

Σουπερ διπλό η Φαρκαδόνα στο Αιγίνιο

Την πιο μεγάλη της νίκη στο πρωτάθλημα έγραψε η ΑΕΦ μέσα στο Αιγίνιο

DSC_00131

Με γκολ τουΕτοφ από το α ημίχρονο και ένα ακόμα του Φορτούνη η ΑΕΦ νίκησε τον Αγιναικό και πήρε μια μεγάλη ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος

Μόλις στο 10’ σε επίθεση της ΑΕΦ ο  Μηνάς έπιχείρησε σέντρα και , ο Ετόφ με δυνατή κεφαλιά έστειλε  τη μπάλα στο παραθυράκια του Τόλιου γραφοντας το . 0-1!
Στο 39’ ο Αιγινιακός ισοφάρισε  Μετά από σέντρα του Αραμπατζή, ο Κουμπούρας έβαλε την προβολή αλλά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Πατσιαλή για να γίνει  το 1-1
Στο 45’ Ο Πατσιαλής έκανε  το ελεύθερο, στη συνέχεια ο Ετόφ έστρωσε  προς τον Ιακωβάκη και αυτός  με δυνατό σουτ από πλάγια αριστερά, ανάγκασε τον Τόλιο να διώξει σε κόρνερ 45’+ Ο Ζαφειρίου εκτέλεσε το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, ο Φορτούνης σουτάρει απευθείας στην κλειστή γωνία, όμως ο Τόλιος απέκρουσε

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου,  στο 47’ ο  Ιακωβάκης εκτέλεσε νέο  κόρνερ και ο Φορτούνης με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε  το 1-2. Στο 51’ Ο Didac έβγαλε μπαλιά  για τον Γκούρτσα, , αυτός  μόνος απέναντι από τον Πατσιαλή σούταρε και ΄’εστιλε  τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο επόπτης τον υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ. Αυτά πάνω-κάτω είχε η δράση του χθεσινού αγώνα με πολλές όμως ακόμα ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες.

Αιγινιακός Π.Α. (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πασαλίδης, Αντωνιάδης (50΄Ζούρκος), Καρακατσάνης (81΄Δερμιτζόγλου), Σαββίδης, Γκούρτσας, Didac, Αχαλινόπουλος ( 46΄Welcome Shannon Roy)
Α.Ε. Φαρκαδόνας (Γιάννης Προβίδας):Πατσιαλής, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Μπασιάκας (66΄Κουλτσιάκης), Μηνάς, Διβανές, Ετόφ (84΄Ρετζιλάς), Ζαφειρίου, Ιακωβάκης (90΄Γκουντρουμπής)