Tη…γλίτωσε με ισοπαλία η Λάρισα

Οι  Λαρισαίοι έφυγαν με το 2-2 από την Κρήτη με τον Κισσαμικό να χάνει κυριολεκτικά το τρίποντο μέσα από τα χέρια του.

E1ECF14AA2A55AB1115AB93EEB7283D0

Οι Χανιώτες παρόλα αυτά συνεχίζουν αήττητοι (μετρ της ισοπαλίας) την φετινή πρώτη παρουσία τους στη Football League, ενώ η Λάρισα ξύπνησε στο τελευταίο 15λεπτο και λίγο έλειψε να γυρίσει  ολικά το ματς.

Ο Κισσαμικός άνοιξε το σκορ στο 49′ με τον Μάντζη, ενώ στο 58′ ο Ταραλίδης πέτυχε το 2-0. Στο 56′ η ΑΕΛ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιοβάνοβιτς, αλλά δε το έβαλε κάτω. Στο 75′ ο Μαρουκάκης μείωσε και τρία λεπτά μετά ο Κάπος ισοφάρισε.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Τσοντάκης (73′ Σακελλαρίου), Πότσι, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης (56′ Βαττής), Λώττας, Μάντζης, Μάνιας (80′ Ευθυμιάδης).

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ, Νικολακάκης, Κοντοχρήστος, Γιοβάνοβιτς, Βέρτζος (55′ λ.τ. Κομεσίδης), Μπανούσης, Ναγιάρ, Πάτο, Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος (61′ Ροβίθης), Μπόγιοβιτς (18′ λ.τ. Καπός).

Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών) Βοηθοί: Νικολάδος, Κορτέσης (Αθηνών) 4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).