Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΜΠΑΣΚΕΤ » BASKET ΘΕΜΑΤΑ » Νίκη-ανατροπή της ΑΕΚ, έκανε σερί ο Αρης

Νίκη-ανατροπή της ΑΕΚ, έκανε σερί ο Αρης

Σημαντική νίκη πήρε και ο Αρης (τρίτη συνεχόμενη), παρά την αντεπίθεση της Στεάουα Βουκουρεστίου

0CF4ECF75384C9C5A43C15B7403F6A28

Με σπουδαία ανατροπή η ΑΕΚ πήρε τη δεύτερη νίκη της στον 6ο όμιλο του EuroCup και το όνειρο της πρόκρισης στην επόμενη φάση παραμένει «ζωντανό». Η Ένωση επικράτησε με 75-74 της Χάποελ Ιερουσαλήμ στο ΟΑΚΑ.

Σημαντική νίκη πήρε και ο Αρης (τρίτη συνεχόμενη), παρά την αντεπίθεση της Στεάουα Βουκουρεστίου η οποία υπέκευψε με 70-66.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ είχε ηττηθεί από την Αβτοντόρ Σαράτοφ στη Ρωσία με 90-68.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του EuroCup έχει ως εξής:

ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (1η)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)-Τρέντο (Ιταλία)
Όλντενμπουργκ (Γερμανία)-Ναντέρ (Γαλλία)
Μπιλμπάο (Ισπανία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
Μπιλμπάο 2-1 5
Ναντέρ 2-1 5
Τέλεκομ Βόννης 2-1 5
Τρέντο 2-1 5
Ολίμπια Λιουμπλιάνα 1-2 4
Όλντενμπουργκ 0-3 3

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τρίτη, 3 Νοεμβρίου
Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)-Λε Μαν (Γαλλία)
Λούντβιχσμπουργκ (Γερμανία)-Μπρίντιζι (Ιταλία)

Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
Γκραν Κανάρια 3-0 6
Άλμπα Βερολίνου 2-1 5
Ρέτζιο Εμίλια 2-1 5
Λούντβιχσμπουργκ 1-2 4
Λε Μαν 1-2 4
Μπρίντιζι 0-3 3

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τρίτη, 3 Νοεμβρίου
Βαλένθια (Ισπανία)-Βενέτσια (Ιταλία)

Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
Νανσί (Γαλλία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)
Σαραγόσα (Ισπανία)-Ουλμ (Γερμανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
Βαλένθια 3-0 6
Ουλμ 2-1 5
Σαραγόσα 2-1 5
Βενέτσια 2-1 5
Σαρλερουά 0-3 3
Νανσί 0-3 3

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (2η)

4oς ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
Άρης-Στεάουα Βουκουρεστίου 70-66
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Μπάνβιτ (Τουρκία)
Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
ΑΡΗΣ 3-1 7
Ούνιξ Καζάν 2-1 5
Τραμπζονσπόρ 2-1 5
Στεάουα Βουκουρεστίου 1-3 5
Μπούντουτσνοστ 1-2 4
Μπάνβιτ 1-2 4

5ος ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
Αβτοντόρ Σαρατόφ (Ρωσία)-ΠΑΟΚ 90-68
Μπεσίκτας (Τουρκία)-Ζολνόκι Ολάι (Ουγγαρία)
Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
Αβτοντόρ Σαράτοφ 3-1 7
Ζενίτ Αγίας Πετρ. 3-0 6
Μπεσίκτας 2-1 5
ΠΑΟΚ 1-3 5
Λιέτουβος Ρίτας 1-2 4
Ζολνόκι Ολάι 0-3 3

6ος ΟΜΙΛΟΣ
==========
Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου
ΑΕΚ-Χαποέλ Ιερουσαλήμ 75-74
Νίζνι Νόβγκογκραντ (Ρωσία)-Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)
Κράσνι Βόλγκογκραντ (Ρωσία)-Γαλατασαράι (Τουρκία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν.-Η. Β.
Γαλατασαράι 3-0 6
ΑΕΚ 2-2 6
Νίζνι Νόβγκογκραντ 2-1 5
Κράσνι Βόλγκογραντ 1-2 4
Χαποέλ Ιερουσαλήμ 1-3 5
Νεπτούνας Κλαϊπέντα 1-2 4

Συντάκτης

Άρθρα : 14501
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top