Ισοπαλία οι Νέοι της ΕΠΣΤ στην Καρδίτσα

Με θετικό αποτέλεσμα ξεκίνησαν τις διαδρομές τους και οι Νέοι της ΕΠΣ Τρικάλων

Εν αντιθέσει με το ματς των Μικτών,  το παιχνίδι των Νέων , δεν έδωσε πολλά γκολ, δεν είχε γρήγορο τέμπο, έμεινε στο 1-1  και έβαγλε μετρημένες φάσεις ειδικά στο α’ 45λεπτο όπου βγήκαν δύο όλες και όλες φάσεις

Ωστόσο το ντέρμπι πήρε φωτιά στην επανάληψη και ειδικά μετά το 60 όταν οι παίκτες της ΕΠΣ Τρικάλων πήραν προβάδισμα με το τέρμα του Κονόμη που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στα καρέ της Καρδίτσας και με σουτ έγραψε το 0-1

Οι γηπεδούχοι πάντως βρήκαν τρόπο να απαντήσουν και στο 81’ με το σουτ του Παπακώστα έφτασαν το 1-1 σκορ με το οποίο έληξε τελικά και ο αγώνας

ΕΠΣ Καρδίτσας (: Παπαευθυμίου, Γκίκας, Πλιάσσας (67′ Παπακώστας), Βαρλάμης, Αναγνόπουλος, Λάππας (77′ Πασσιάς), Κωσταρέλλος (51′ Μπαντής), Νταλούμης (72′ Χρυσικός), Αθανασίου, Κορέλας (65′ Μπολτσής), Κορτίκης (61′ Αγγέλης).

ΕΠΣ Τρικάλων : Κουτσάγιας, Κονόμη, Ζαρίδας, Δημόπουλος, Τσιρογιάννης (67′ Δρόσος), Παπαγεωργίου (79′ Νάκος), Τσιλίκης (55′ Μπακρατσάς), Τσιούφης, Αλεξανδρής (72′ Αλμπάνης), Μπρουζούκης (55′ Μαγκούνης), Ταμπουράς.