«Ανάσα» για την Άρσεναλ, «Χ»άλι η Τσέλσι

Η Αρσεναλ έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση της πρόκρισης, επικρατώντας 2-0 της Μπάγερν στο «Εμιρειτς» για την 3η αγωνιστική του Champions League. 5F2C600289237FFD2DB4E99D1E7F2850

Ενα ματς με πλούσιο θέαμα και highlight την απίστευτη απόκρουση του Νόιερ σε κεφαλιά του Γουόλκοτ στο 33΄.

Τελικά κρίθηκε από ένα τυχερό γκολ του Ολιβιέ Ζιρού στο 77΄, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του Γάλλου στον αγωνιστικό χώρο, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Οζίλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πάντως, ένα από τα πιο συναρπαστικά ματς των τελευταίων ετών έγινε στο «Μπάι Αρένα» όπου Λεβερκούζεν και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4. Πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών οι γηπεδούχοι με βασικό τον Κυριάκο Παπαδόπουλο προηγήθηκαν 2-0, η Ρόμα των Μανωλά, Τοροσίδη «βομβάρδισε» χωρίς… έλεος και προηγήθηκε 4-2, αλλά οι Γερμανοί επέστρεψαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος.

Ένα εύκολο βράδυ είχε η Μπαρτσελόνα που επικράτησε της Μπάτε Μπορίσοφ με 2-0 χωρίς να ιδρώσει.

Ενώ ακόμα έναν αγώνα η Τσέλσι προβλημάτισε, αφού έμεινε στο 0-0 με την Ντιναμό Κιέβου στην Ουκρανία.

Σε αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική του Champions League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: