Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Football League » Παναγόπουλος: “Στο β’ μόνο εμείς στο γήπεδο”

Παναγόπουλος: “Στο β’ μόνο εμείς στο γήπεδο”

Άδικο χαρακτήρισε το 0-0  στην Πάτρα ο Κώστας Παναγόπουλος μιλώντας στη συνέντευξη Τυπου

Ο  προπονητής των Τρικάλων και το δήλωσε ευθαρσώς στη συνέντευξη Τύπου πως ήταν  ένα άδικο αποτέλεσμα. Αναλυτικά στις δηλώσεις  κόουτς των κυανέρυθρων ανέφερε… Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στην Παναχαϊκή. Ήμασταν νευρικοί δεν είχαμε καθόλου ρυθμό, χάσαμε όλες τις δεύτερες μπάλες. Δεν απειληθήκαμε ουσιαστικά, είχαμε μια πολύ καλή αμυντική λειτουργία και κάπως έτσι κύλησε το ημίχρονο με την Παναχαϊκή να θέλει περισσότερο από εμάς τη νίκη. Στο 2ο ημίχρονο θεωρώ ότι υπήρχαμε μόνο εμείς στο γήπεδο. Θέλω να επισημάνω τις 4 τελικές προσπάθειες ενώ  ένα εκρηκτικό 15λεπτο αλλά όπως πολύ καλά γνωρίζετε αν δεν τελειώσεις μια φάση μπορεί να το πληρώσεις στο τέλος. Δεν θα μπω στην διαδικασία να πω αν η φάση της Παναχαικής ήταν οφσάιντ. Νομίζω μας αδικεί το τελικό αποτέλεσμα αλλά από την άλλη φεύγουμε από μια δύσκολη έδρα και ένα άξιο αντίπαλο. Συνεχίζουμε με απολογισμό 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και ετοιμαζόμαστε αύριο κιόλας για το ματς με την Κέρκυρα