Ξέσπασε η Φαρκαδόνα στον Οπούντιο Αποτελέσματα

Μεγάλη νίκη την πρωτη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα της Φαρκαδόνας κερδίζοντας 4-1 τον Οπούντιο

hhhhh

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Φαρκαδόνας καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-1 την αντίστοιχη του Μαρτίνου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Το συγκρότημα του Τάκη Ρούσσα αν και δεν μπήκε καλά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, συνήλθε γρήγορα και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο όπως μαρτυράει και το σκορ.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

11′ Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα της Φαρκαδόνας μπροστά από την εστία του Καρανάσου με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικούλη
28′ ΓΚΟΛ: Τρομερή φωτοβολίδα του Νικούλη έξω από την μεγάλη περιοχή του Μαρτίνου, δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Καρανάσο και 1-0
29′ Δευτερόλεπτα αργότερα, οι παίχτες της ΑΕΦ κλέβουν την μπάλα και ο Πολυζόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ κάνει το 2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς
35′ Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους, καθώς ο Πολυζόπουλος αποχωρεί τραυματίας και την θέση του παίρνει ο Κουλτσιάκης
46′ ΓΚΟΛ: Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, μόλις στα πρώτα δευτερόλεπτα ο Μηνάς σεντράρει και ο Ιακωβάκης με το στήθος κάνει το 3-0
53′ Ο Ιακωβάκης επιχειρεί σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ
57′ Φάουλ του Νικούλη ο Καρανάσος μπλοκάρει με δυσκολία την μπάλα
58′ 3-1: Οι φιλοξενούμενοι εκτελούν κόρνερ και ο Σπυριδάνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΦ, με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων να διαμαρτύρονται στον ρέφερι της αναμέτρησης ότι ο ποδοσφαιριστής σκόραρε αντικανονικά με το χέρι
60′ ο Διβανές σουτάρει και η μπάλα περνά ελάχιστα δίπλα από την εστία του Μαρτίνου
67′ Ο Μηνάς κερδίζει τις μάχες με τους αμυντικούς του Μαρτίνου, σουτάρει από δύσκολη θέση και αναγκάζει σε δύσκολη απόκρουση τον Καρανάσο
72′ 4-1: Ο Κουμπούρας νικάει τους πάντες στον αέρα και με δυνατή κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ιακωβάκη δίνει διαστάσεις στο σκορ
89′ Ο Ζαφειρίου με ωραίο σουτ αναγκάζει τον Καρανάσο σε εντυπωσιακή απόκρουση

90′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους για μαρκάρισμα πάνω στον Ζαφειρίου ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας,Νάκου,Γκαντιάς,Φορτούνης,Κουμπούρας,Αετόπουλος,Νικούλης(Γρηγορίου 83′),Πολυζόπουλος(Κουλτσιάκης 35′), Μηνάς(Ζαφειρίου 68′),Διβανές,Ιακωβάκης Οπούντιος Μαρτίνου: Καρανάσιος,Κουτσούμπας,Κωτσαλάς,Σπυριδάνης,Τσέλλος,Γκριτζάπης(Μεχμέτογλου 46′),Πέππας,Δεδές, Κόκα,Μομβάνα(Μπέντας 79′),Κακκαβάς(Κωτσάλας 65′)