Λευκή ισοπαλία με σασπένς στο τέλος!

8071445173102286044

Συναρπαστικά τα πέντε τελευταία λεπτά στην Πάτρα.

Όλα τα αποτελέσματα έπαιξαν τα τελευταία λεπτά  στην Πάτρα για να κάτσει τελικά η μπίλα στο Χ. Μετά απο ένα άνευρο και χωρίς ευκαιρίες παιχνίδι τα Τρίκαλα που βελτίωσαν σημαντικά την εμφάνιση τους στην επανάληψη έφτασαν κοντά στο γκολ και στο διπλό όταν ο αφύλαχτος Ρεπετσάς μετά απο κόρνερ του Δουκάκη του 86′ έστειλε την μπάλα με κεφαλιά μόλις άουτς. Η απάντηση των Πατρινών ήρθε στις καθυστερήσεις όταν πίεσαν αρκετά και σκόραραν με τον Τζίλα που ήταν όμως σε θέση οφσάιντ σύμφωνα με τον βοηθό.

Έτσι τ0 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τον ΑΟΤ να συνεχίζει αήττητος την πορεία του στο πρωτάθλημα της Football League.

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

(*) Πιο κινητική η ομάδα της Πάτρας στο ξεκίνημα. Πέντε κόρνερ στο πρώτο τέταρτο χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα.

(*) Νικούλι και Πολυζόπουλος έχουν βάλει μπροστά την Φαρκαδόνα με 2-0 το Μαρτίνο

(*) Λήξη ημιχρόνου στο 0-0. Τα Τρίκαλα μετά απο ένα μουδιασμένο ξεκίνημα ισορρόπησαν το παιχνίδι και έκαναν κάποιες πρώτες δειλές επιθετικές προσπάθειες. Χαρακτηριστικού του άνευρου αγώνα που γίνεται στο Παμπελοννησιακό είναι ότι δεν έχει γίνει ούτε μία άξιας αναφοράς φάση μπρος στις δύο εστίες.

(*) Ξεμπουκώνει για τα καλά η Φαρκαδόνα, 3-0 με τον Ιακωβάκη

56′ Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς και αυτή για τα Τρίκαλα με τον Αθανασόπουλο να διώχνει με εκπληκτικό τρόπο σε  κόρνερ σουτ του Κουσκουνά

(*) Μείωσε το Μαρτίνο σε 3-1

(*) 4-1 η Φαρκαδόνα με κεφαλιά του Μπούρα

86′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρεπετσά η κεφαλιά του οποίου έφυγε άουτ! Πήγαν για το κόλπο γκρόσο τα Τρίκαλα!!!

90′ Γκολ του Τζίλα για την Παναχαϊκή ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη, διαμαρτύρονται οι Πατρινοί

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναχαϊκή (Σπανός Δ.): Αθανασόπουλος, Ασίγκμπα, Καργάς, Στεργίδης, Πέντρο (78′ Τρίγκας), Σιατραβάνης, Καρβουνιάρης, Μουκίδης (60′ Χατζής), Ντελέκος (88′ Μητρόπουλος), Λαμπρόπουλος Ι., Τζίλας

ΑΟ Τρίκαλα (Κ. Παναγόπουλος): Σικαλιάς, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Ρεπετσάς, Ριζογιάννης, Χαροντάκης (46′ Νιάρος), Μουμίν, Κουσκουνάς (88′ Βάσκεζ), Στεφάνοβιτς (83′ Δουκάκης), Γκονζάλες