Νέα διάκριση για τα πεντάλ του Ασκληπιού

Οι επιτυχίες του ΠΑΣ Ασκληπιού συνεχίζονται σε κάθε αγώνα και το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε οι ποδηλάτες του συλλόγου πήραν σπουδαίες διακρίσεις.
Την περασμένη Κυριακή διεξήχθη στο Νομό μας ,ποδηλατικός αγώνας ανάβαση Ελάτης 13χλμ. Η εκκίνηση δόθηκε από το δημαρχείο Πύλης όπου ρίχτηκαν στη μάχη οι μικρές κατηγορίες Μίνι μικρά και Μίνι μεγάλα 2,3 χλμ. Εκεί τα αδέρφια Μέλλιου βάλανε τα δυνατά τους και μετά από καλή προσπάθεια ήρθε το χάλκινο μετάλλιο για τον Λεωνίδα στα Μίνι μεγάλα και 5η θέση για τον Παντελή στα Μίνι μικρά.
Στις μεγαλύτερες κατηγορίες και συγκεκριμένα στην κατηγορία Παίδων , ο αγώνας ήταν δυνατός με πολλές επιθέσεις από την αρχή τις διαδρομής, ο Λευτέρης Ζώης έδειξε ότι είναι σε εξαιρετική φόρμα όπου κατέκτησε την 1η θέση.
Επίσης και οι υπόλοιποι αθλητές του συλλόγου κάνανε πολύ καλό αγώνα .
Λιακουμης Βαγγελης 15ος

Επίσης τα αδέρφια Μέλλιου συμμετείχαν και την προηγούμενα μέρα το Σάββατο, σε αγώνα ανάβασης ατομικής χρονομέτρησης στο
Μεγαλόβρυσο Λάρισας.
Εκεί ήρθε κι άλλη επιτυχία για τους μικρούς αθλητές μας ,αφού ο Λεωνίδας και Παντελής, κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στα Μίνι μεγάλα και Μίνι μικρά αντίστοιχα.
Στη Χαλκιδική ο Ηρακλής Κατσίκας συμμετείχε σε Βrevet 200 χλμ όπου κατάφερε και τερμάτισε μετά από δύσκολες καιρικές συνθήκες.
Τέλος πολλά συγχαρητήρια στον Γιώργο Μπούγλα ο οποίος ήταν ο νικητής στην Ελάτη κατηγορίας Ανδρών.
Όσοι ενδιαφέρονται να ασχοληθούν με το άθλημα της ποδηλασίας μπορούν να επικοινωνήσουν με τους προπονητές:
Οι προπονητές του συλλόγου αφοί Μπούγλα , Αποστόλης και Γιώργος πρωταθλητές Ελλάδος με διακρίσεις ανα τον κόσμο.
Για πληροφορίες : Απόστολος 6972835450