Αλλη μια ήττα η Φαρκαδόνα, 4-2 στην έδρα της Πύδνας

Ούτε στην  στην 4η αγωνιστική της Γ Εθνικής κατάφερε να πάρει νίκη η ΑΕ Φαρκαδόνας

12107910_488777514634180_3647287142473350767_n

Το τρικαλινό συγκρότημα είχε δύσκολη αποστολή στην Πιερία και δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα. Γνωρισε την ήττα με 4-2   από την Πύδνα Κίτρους στην αναμέτρηση που έγινε στο δημοτικό στάδιο Κατερίνης

Δυο γκολ  μπήκαν στο α ημίχρονο , το 1-0 έκανε ο Μακράκης ενώ για λογαριασμό της ΑΕΦ ισοφάρισε ο Διβανές Ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι επικρΆτησαν με 4-2 και είναι αξιοσημείωτο ότι οι παίκτες του Ρούσσα πέτυχαν και δυο αυτογκολ τη στιγμή μάλιστα που είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα αφού από το 50 η Πύδνα έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Δημητρίου

Και όμως αντί η ΑΕΦ να βάλει γκολ στην εστία των αντιπάλων της, το έβαλε στην εστία του Ντάσκα ! Με αυτογκολ του Γιώτα στο 58 αλλά και στο 69 όταν από σουτ του Κολα παρενβλήθη πόδι αμυντικού άλλαξε την πορεία της μπάλας κι έγινε έτσι το 3-1.

Η ΑΕΦ πάντως μείωσε με τον Ζαφειρίου στο 79΄όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με προσπάθεια του Τσανη και έφτασαν έτσι στην επικράτησε με το τελικό 4-2

6′ Παράλληλη μπαλιά του Σεχολάρι στην μικρή περιοχή του Ντάσκα, ο Καραγκούνης δεν προλαβαίνει να μπει στην τροχιά της μπάλας
11′ Ο Τσιούκας αποχωρεί με τραυματισμό και την θέση του παίρνει ο Γιώτας
13′ Γυριστό σουτ του Κραγκούνη η μπάλα σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντάσκα και στην επαναφορά ο ίδιος την
μπλοκάρει
21′ Ο Σεχολάρι δοκιμάζει ωραίο σουτ από μακριά, αλλά ο Ντάσκας βρίσκεται σε ετοιμότητα και απομακρύνει τον κίνδυνο
28′ Επικίνδυνη σέντρα του Νικούλη ο Ταταρίδης προλαβαίνει τον Φορτούνη
30′ Ο Πετρουζέλης φεύγει στην αντεπίθεση, τροφοδοτεί τον Μακράκη και 1-0 για τους γηπεδούχους
43′ ΓΚΟΛ:Ο Μηνάς με μαγική κάθετη μπαλιά τροφοδοτεί τον Διβανέ και ο τελευταίος με ωραίο γυριστό σουτ φέρνει το
παιχνίδι στα ίσα
53′ Ο Διβανές δεν προλαβαίνει να τσιμπήσει την μπάλα προ του Ταταρίδη και έτσι παραμένει το 1-0
55′ Κόκκινη κάρτα στον Δημητρίου. Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων τιμωρήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό
μαρκάρισμα πάνω στον Διβανέ
57′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Καραγκούνη βρίσκει στο γόνατο του Γιώτα και καταλήγει στην εστία του Ντάσκα για το 2-1
69′ Φαση διαρκείας στα καρέ του Ντάσκα, ο Κόλα με σουτ και ύστερα από μεγάλη δόση τύχης καθώς η μπάλα πάλι βρήκε σε αμυντικό της ΑΕΦ και γίνεται το 3-1
70′ Παράλληλη μπαλιά του Ζαφειρίου, ο Πολυζόπουλος που τροφοδοτείται σουτάρει άουτ
77′ Ωραία προσπάθεια του Ζαφειρίου που “χορεύει” την αντίπαλη άμυνα και τροφοδοτεί τον Μηνά που με δυνατό σουτ κάνει το 3-2 για την ΑΕΦ
80′ Ο Ετόφ με δυνατό σουτ αναγκάζει τον Ταταρίδη σε δύσκολη απόκρουση
81′ Ο Πολυζόπουλος προλαβαίνει τον Ταταρίδη με το κεφάλι και η μπάλα περνά λίγο πάνω από την εστία της Πύδνας
96′ Ο Τσιούνης βγαίνει στην αντεπίθεση και με δυνατό πλασέ γράφει το τελικό 4-2
ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας,Νάκου,Παπαευθυμίου(Ζαφειρίου 66′),Φορτούνης,Τσιούκας(Γιώτας 11′),Αετόπουλος(Ετόφ 71′),Νικούλης,Πολυζόπουλος,Μηνάς,Διβανές,Ιακωβάκης
Πύδνα Κίτρους: Ταταρίδης,Kola(Λαζαρίδης 70′),Ραπτόπουλος,Δημητρίου,Στούμπος,Πετρουζέλης,Καραγκούνης,Δήμας,Σεχολάρι(Τσιούνης 79′),Όττα,Μακράκης(Τρικαλόπουλος 60′)