Ο Αχαρναϊκός «έκλεψε» το «διπλό» από τον Απόλλωνα

dc8afb0272851b6e5b0a438d5ce3b0e6_L

Με έκπληξη ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Football League, καθώς ο Αχαρναϊκός νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη, με σκόρερ τον Ομπράντοβιτς στο 75ο λεπτό.

Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς έδειξε ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο και κατάφερε να αποδράσει από τη Ριζούπολη με τρεις «χρυσούς» βαθμούς. Στο 71ο λεπτό ο Μουστάκης «σέρβιρε» στον Ομπράντοβιτς και αυτός με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άφησε… άγαλμα τον Ταΐρη και πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα.

Ο Απόλλων προσπάθησε να αντιδράσει και στο 93ο λεπτό ο Παρπέξ είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Παγούδη, στερώντας του το 1-1!

Απόλλων Σμύρνης (Α. Βοσνιάδης): Ταΐρης, Ψιάνος, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Γκότοβος, Παρπέξ, Συμελίδης (54’ Βάντερσον), Φαρινόλα, Κρητικός (60’ Τζιώρας), Κονέ, Λαγός

Αχαρναϊκός (Σ. Γκόγκιτς): Παγούδης, Σωτηράκος, Μωϋσιάδης, Ταμπάκης (82’ Αθανασίου), Ματσούκας (76’ Καλογερόπουλος), Ομπράντοβιτς, Μάρης, Παβίσεβιτς, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος.

Απόλλων Σμύρνης-Αχαρναϊκός 0-1