Δεν μπόρεσε η Φαρκαδόνα στη πρεμιέρα- Αποτελέσματα ομίλου

Δύσκολη αποστολή είχε η ΑΕ Φαρκαδόνας στο ντεμπούτο της στη Γ Εθνικής αφού αντιμετώπισε μια πολύ ιθσχυρή ομάδα

12063955_926796824060000_1249251651_n

Στο γήπεδο του Νεοχωρίου η ΑΕΦ δεν κατάφερε να πάρει βαθμό από την κόντρα της με τη ΑΕ Καραισκάκη της Αρτας, ηττήθηκε με σκορ 1-2  από τα δύο προσωπικά τέρματα που πέτυχε ο Μπουσινάκης στο 49’ και στο 67’ του αγώνα ενώ η Φαρκαδόνα με τον Νικούλη στο 81

Παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες για γκολ και όμορφο ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες παρακολούθησαν σήμερα το απόγευμα οι περίπου 500 φίλαθλοι της ΑΕ Φαρκαδόνας που βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο της Οιχαλίας. Μπορεί η ΑΕΦ να έχασε από «φθηνά» γκολ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής από την ΑΕ Καραϊσκάκης αλλά καταχειροκροτήθηκε για την απόδοσή της και άφησε πολλές υποσχέσεις για την συνέχεια.

Στα στιγμιότυπα του αγώνα:11′ Επικίνδυνη σέντρα του Παπανίκου, ο Ντάσκας μπλοκάρει την μπάλα πριν αυτήν φτάσει στον Μπουσινάκη.
23′ Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΦ. Ο Μηνάς βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον Καραγκούνη, αλλά το πλασέ του πρώτου περνάει άουτ.
26′ Ο Διβανές δοκιμάζει σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
29′ Ο Μηνάς ξεφεύγει από αμυντικούς και Καραγκούνη, το σουτ που επιχειρεί από πλάγια θέση όμως εξουδετερώνει με το κεφάλι αμυντικός της ΑΕ Καραϊσκάκης.
30′ Βολίδα του Μπουσινάκη περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντάσκα.
32′ Σουτ επικίνδυνο του Γυφτοκώστα από πλάγια θέση καταλήγει σε κόρνερ, ύστερα από παρέμβαση αμυντικών της ΑΕΦ.
33′ Ο Πολυζόπουλος δεν μπορεί να νικήσει τον Καραγκούνη από πλεονεκτική θέση και παραμένει το 0-0.
34′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ διπλή ευκαιρία για την ΑΕΦ. Ο Ιακωβάκης με ατομική κούρσα από το κέντρο βγαίνει αντιμέτωπος με τον Καραγκούνη, τον οποίο και πλασάρει αλλά η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Μηνάς δεν μπορεί να στείλει από πλεονεκτική θέση την μπάλα στα δίχτυα.
47′ Λάθος συνεννόηση Ντάσκα και αμυντικών, η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη καταλήγει στα δίχτυα της Φαρκαδόνας και γίνεται το 1-0.
52′ Ο Μπουσινάκης απειλεί την εστία του Ντάσκα με μακρινό σουτ.
55′ Σέντρα σουτ του Γυφτοκώστα δεν προλαβαίνει ο Καβαλλάρης να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα του Ντάσκα.
52′ Κεφαλιά του Πολυζόπουλου ύστερα από κόρνερ του Ιακωβάκη, διώχνουν σωτήρια οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων μπροστά από την γραμμή της εστίας τους.
65′ Ο Μπουσινάκης νικάει Παπαευθυμίου και Ντάσκα από κοντινή απόσταση και κάνει δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.
70′ Φάση διαρκείας στα καρε΄του Καραγκούνη, τελειώνει με γυριστό σουτ του Φορτούνη που περνάει μόλις άουτ.
82′ Ο Ζαφειρίου ανατρέπεται από αμυντικό των φιλοξενούμενων και ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Μελτζανίδης καταλογίζει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Νικούλης και μειώνει σε 1-2.
86′ Γυριστό σουτ του Κουλτσιάκη ύστερα από σέντρα του Νάκου περνάει άουτ.
91′ Φάουλ του Νικούλη, ο Καραγκούνης διώχνει σωτήρια την τελευταία στιγμή πριν η μπάλα περάσει την γραμμή της εστίας των φιλοξενούμενων.