Ηττα στο φινάλε για τους Δαναούς

Στη 2η αγωνιστική του Κυπελλου ΕΣΚΑΘ οι Δαναοί υποδέχτηκαν τον Ολυμπιακό Καρδίτσας μέσα στο κλειστό της Μπάρας

IMG_7508

Το ματς ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη του διάρκεια και κρίθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο όταν οι φιλοξενούμενοι έκαναν την προσπέραση (από 57-52)  και με ένα καλό σερί έφτασαν στη νίκη με 61-69

Στη  ροή της αναμέτρησης ι όπως δείχνει η ροή των δεκάλεπτων υπήρχε απόλυτη ισορροπία στην εξέλιξη του σκορ, όμως οι Δαναοί έχασαν το καλό τους μομέντουμ λίγο πριν το φινάλε όταν προηγήθηκαν με 4-5 π αλλά μετά έμειναν για δύο λεπτά χωρίς καλάθι και υπέκυψαν έχοντας και κάποια παράπονα για τα σφυρίγματα των διαιτητών Οι Δαναοί έχοντας ένα “κράμα” παλιών και νεαρών παικτών κόντραραν τον αντίπαλο τους και έχασαν το ματς στις λεπτομέρειες. Άφησαν υποσχέσεις ενόψει της συμμετοχής τους στο νέο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ ενώ χρησιμοποιήθηκαν και  νέα παιδιά  προερχόμενα από το παιδικό και εφηβικό τμήμα.

Τα Δεκάλεπτα: 17-21, 34-34, 52-51, 61-69

Δαναοί : Αμπράζης 15, Τσικρικάς 13, Ροδόπουλος 12, Πολυγένης 11, Αναγνωστόπουλος 2, Γιαννούλης 8, Τέγος, Γκοβίνας, Τσόγιας, Ζαγκλάνης.

Ολυμ.Καρδίτσας: Αγγέλης 20, Μίσσας 6, Αμβροσίου 2, Χατζηγούλας 7, Καραγιάννης 3, Δουτσίνης 10, Καλατζής, Μουρελάτος 2, Παπανδρέου 6, Εκίζογλου 13.