Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Γ ΕΘΝΙΚΗ » Φιλική νίκη Φαρκαδόνας στην Καλαμπάκα

Φιλική νίκη Φαρκαδόνας στην Καλαμπάκα

Με δύο γκολ από Νάκου και Παπνδρεου η ΑΕΦ νίκησε τα Μετέωρα στο φιλικό της Δευτέρας

12047009_482078891970709_9094032273987969026_n

Οι ομάδες είχαν από ενά καλό και ένα  κακό αντίστοιχα ημίχρονο, με την ομάδα της Φαρκαδόνας να παίρνει την νίκη στο δεύτερο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Νάκου και Παπανδρέου. Αξίζει να σημειωθεί πως η έντονη βροχόπτωση δημιούργησε πολλά προβλήματα στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου.

Στα στιγμιότυπα του αγώνα:

5′ Ο Παπαγεωργόπουλος σουτάρει με την μπάλα να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γεωργίου

22′ Ο Μόκας με δυνατό σουτ προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Γεωργίου αλλά ο τελευταίος με εντυπωσιακό τρόπο διώχνει

σε κόρνερ

47′ Ο Βουλτσίδης δεν μπορεί να νικήσει τον Γεωργίου σε τετ-α-τετ

49′ Ο Νάκος βρέθηκε αφύλαχτος ύστερα από πάσα του Ετόφ και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους γράφοντας το 0-1

50′ Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ψύρρα περνάει άουτ

56′ Ο Παπανδρέου ύστερα από ατομική προσπάθεια του Ετόφ, τροφοδοτείται και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει δύο τα τέρματα για την ΑΕΦ

72′ Ο Ψύρρας περνάει όποιον αμυντικό βρει αλλά το σουτ που επιχειρεί περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τέντου

73′ Επικίνδυνη παράλληλη μπαλιά του Αυγέρου χτυπάει σε σώματα αμυντικών και περνάει κόρνερ

87′ Ο Γκουντρουμπής τροφοδοτεί τον Γρηγορίου αλλά το σουτ του δεύτερου δεν ανησυχεί τον τερματοφύλακα των Μετεώρων

Α.Ε. Φαρκαδόνας: Γεωργίου,Κουμπούρας,Μπασιάκας,Κοντοβάς,Τσιούκας,Ψύρρας,Νάκος,Σταμέκος,Ζαφειρίου,Παπανδρέου,Ετόφ

Έπαιξαν επίσης: Γρηγορίου,Ρεντζιλάς,Καρανίκας,Γκουντρουμπής

Α.Σ. Μετέωρα: Νιάρχος,Αυγέρος,Μυλωνάς,Γκόβαρης,Κωστής,Τσαντούλας,Παπαγεωργόπουλος,Σακελλαρίδης,Αβραμόπουλος,Νταλούκας,Μόκας

Έπαιξαν επίσης: Σκρέκας,Λίτσιος,Τέντος,Κουβελάς,Ταμπουράς,Γκούμας,Βουλτσίδης,Μουζιούρας,Σιούλας,Αλμπάνης