Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ » Κλήρωση Κυπέλλου : Θα παίζαμε με Ηρακλή ΠΑΣ και Καρδίτσα

Κλήρωση Κυπέλλου : Θα παίζαμε με Ηρακλή ΠΑΣ και Καρδίτσα

Με τα αν (ως γνωστό) δεν… γίνεται δουλειά, όμως στο σενάριο πρόκρισης ο ΑΟΤ ό θα έπαιζε σε όμιλο με Καρδίτσα Γιαννενα και Ηρακλή

8a93fbc39c6763aedaae648e4ad2950e_L

Με τα αν δεν γίνεται δουλειά, ο ΑΟΤ παοκλείστηκε από τους 32 του κυπέλλου όμως αν είχε περάσει τον Αχαρναικό θα έπαιζε σε όμιλο με Καρδίτσα Γιαννενα και Ηρακλή και σίγουρα θα είχε παιχνίδια με εισπρακτική επιτυχία

Όπως προέκυψε από την κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ, οι κάτοχοι του τροπαίου θα αντιμετωπίσουν στον 5ο όμιλο τον Πλατανιά, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναιγιάλειο, ενώ η ΑΕΚ στο πλαίσιο του 8ου ομίλου θα παίξει με τη Skoda Ξάνθη, τη Λάρισα και τον Πανελευσινιακό.

Ο Παναθηναϊκός κληρώθηκε στον 4ο όμιλο με Λεβαδειακό, Παναχαϊκή και Κέρκυρα, ενώ ο ΠΑΟΚ στον 3ο με αντιπάλους τους Πανθρακικό, Χανιά και Ολυμπιακό Βόλου.

Η πρώτη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για τις 27,28 και 29 Οκτωβρίου. Η δεύτερη για τις 1,2 και 3 Δεκεμβρίου. Η τρίτη για τις 15, 16 και 17 Δεκεμβρίου.

Το σύστημα διεξαγωγής των αγώνων της 2ης φάσης, θα διασφαλίζει, ρητώς, ότι οι δύο ομάδες της Α΄ Εθνικής Κατηγορίας θα δώσουν δύο (2) αγώνες εκτός έδρας και ένα (1) στην έδρα τους και οι δύο (2) ομάδες της Β΄ Εθνικής θα δώσουν δύο (2) αγώνες στην έδρα τους και ένα (1) αγώνα εκτός έδρας, ως ακολούθως:

1η αγωνιστική: 1-2, 4-3

2η αγωνιστική: 3-1, 2-4

3η αγωνιστική: 3-2, 4-1.

1ος όμιλος

ΠΑΣ Γιάννινα

Ηρακλής

Αχαρναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας

2ος όμιλος

Παναιτωλικός

Πανιώνιος

Εργοτέλης

Ζάκυνθος

3ος όμιλος

ΠΑΟΚ

Πανθρακικός

Χανιά

Ολυμπιακός Βόλου

4ος όμιλος

Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός

Παναχαϊκή

Κέρκυρα

5ος όμιλος

Ολυμπιακός

Πλατανιάς

Παναιγιάλειος

Απόλλων Σμύρνης

6ος όμιλος

Ατρόμητος

Βέροια

Λαμία

Καλλιθέα

7ος όμιλος

Ξάνθη

ΑΕΚ

ΑΕΛ

Πανελευσινιακός

8ος όμιλος

Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή

Κισσαμικός

Πανσερραϊκός

Η πρώτη αγωνιστική κάθε ομίλου:

1ος: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής,Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός

2ος: Παναιτωλικός – Πανιώνιος,Ζάκυνθος – Εργοτέλης

3ος: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός,Ολυμπιακός Βόλου – Χανιά

4ος: Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός, Κέρκυρα – Παναχαϊκή

5ος: Ολυμπιακός – Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης – Παναιγιάλειος

6ος: Ατρόμητος – Βέροια, Καλλιθέα – Λαμία

7ος: Ξάνθη – ΑΕΚ, Πανελευσινιακός – ΑΕΛ

8ος: Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή, Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

Συντάκτης

Άρθρα : 14536
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top