Ο ΑΟΚ «αφεντικό» στο δικό του Κλειστό

Mε επικράτηση του ΑΟ Καλαμπακας το τελευταίο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του Κυπελλου ΕΣΚΑΘaokmagkip9

M’ ένα εκρηκτικό σαρωτικό πρώτο δεκάλεπτο όπου το σκορ έφτασε σε μη αντιστρέψιμα επίπεδα (22-5) ο ΑΟ Καλαμπάκας έβαλε τις βάσεις και τελικά πήρε την πρώτη του νίκη στο Κύπελλο της ΕΣΚΑΘ επικρατώντας με 54-40 των Μάγων μέσα στο Κλειστό της Καλαμπάκας.Φωτό από ekalabaka

Η ομάδα του Γιάννη Τσίμα ήταν εντυπωσιακή στο 1ο δεκάλεπτο όπου βέβαια οι Μάγοι δεν …φάνηκαν οι Μάγοι στο παρκέ (πέτυχαν 5 πόντους) πήρε καθαρό προβάδισμα και το διατήρησε μετά σε όλη τη ροή του αγώνα

Τα δεκάλεπτα: 22-5, 33-19, 47-30, 54-40 τελικό

ΑΟΚ: Χαρτόπουλος, Γακντάλης, Ούτος 7, Σπανός 6, Περγαντής, Κόκκοβας 1, Μπαρούτας 11, Δημητρίου, Καλαπανίδας 14, Καλαμπάκας 2, Πάτσιας 11, Τσιατσιώτης 2.

Μάγοι: Λύτρας, Πασσαλής 2, Χρηστάκος 6, Γαβαλάς 6, Δημητρόπουλος 10, Πασχάλης, Αναστασίου, Τραγουδάρας 2, Τόλιος 5, Βήττας 4, Μερίτσης 5