«Καθάρισε» στο β’ ημίχρονο η Φήκη

Mε δυο γκολ στην επανάληψη η νίκη του ΠΟΦ μέσα στον ΠυργετόSONY DSC

Ήταν καλύτερη απ’ το πρώτο ημίχρονο και το έδειξε με τις κινήσεις της μέσα στο γήπεδο. Η Φήκη ομάδα που για πολλούς είναι το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα της  Α’ Ερασιτεχνικής, παρ ότι έπαιζε εκτός έδρας καθάρισε με 2-0 τον Δικέφαλο Πυργετού και συνεχίζει στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι κόκκινοι του Ντράζεν Κνέζεβιτς είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το α’ ημίχρονο , έχασαν τρεις καλές ευκαιρίες πέτυχαν ένα γκολ που ορθά ακυρώθηκε , επί της ουσίας δεν κινδύνευσαν και τελικά καθάρισαν την υπόθεση της πρόκρισης με δυο γκολ στο Β’ ημίχρονο

Στο 48’ ο Μπλέτσας επιχείρησε ατομική προσπάθεια αν και καταδιώχτηκε κατάφερε κι έκανε το κατάλληλο γύρισμα στον Τασιόπουλο κι αυτός άνοιξε το σκορ γράφοντας το 0-1 σε ένα καίριο σημείο της αναμέτρησης.

Το δεύτερο χτύπημα της Φήκης έγινε στο 80 κι αυτή τη φορά ο Καραίσκος δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή κεραυνοβόλησε και διαμόρφωσε το τελικό 0-2