Χάλκινο στο Beach volley για Παπαθεοδώρου-Φιλιππίδη

3Σημαντική επιτυχία για τα κορίτσια από την Θεσσαλία

Το χάλκινο μετάλλιο στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley U16 που έγινε στο Βόλο, κατέκτησε το δίδυμο Παπαθεοδώρου-Φιλιππίδη. Μια μεγάλη επιτυχία για τις 2 αθλήτριες (Παπαθεοδώρου-Ασκληπιός, Φιλιππίδη-Αργώ Βόλου) που έρχεται σαν επιστέγασμα των προσπαθειών όλο το προηγούμενο διάστημα.

Στα τελικά πήραν μέρος 12 ομάδες, οι 10 πρωταθλητές των Περιφερειών και 2 ομάδες με Wild Cart

2

Το δίδυμο Παπαθεοδώρου-Φιλιππίδη παρ΄ όλο που κέρδισε τη συμμετοχή με Wild Cart,  κατάφερε να διεκδικεί μέχρι την τελευταία μέρα την είσοδο στον τελικό φτάνοντας έτσι στην κατάκτηση της 3ης θέσης και το χάλκινο μετάλλιο.

Η συγκεκριμένη κατάκτηση είναι το πρώτο μετάλλιο για αθλήτρια του Ασκληπιού στο Beach volley ενώ πέρυσι η ίδια αθλήτρια με διαφορετικό όμως δίδυμο κατάφερε να φτάσει μέχρι την 5η θέση στα τελικά της Πάτρας