Ο S. Vettel νικητής στο GP Ουγγαρίας!

Απίστευτη κούρσα από τον Σεμπάστιαν Φέτελ στο Grand Prix της Ουγγαρίας όπου τερμάτισε πρώτος!

0bbca6125d6104f1266c43cf2d8d3b04_L

Μία εξαιρετική εκκίνηση από τον Σεμπάστιαν Φέτελ αποδείχθηκε αρκετή για να του δώσει και το πρώτο σκαλί του βάθρου στο Grand Prix της Ουγγαρίας. Ξεκίνησε από την 3η θέση με τον ομόσταβλο του Ραϊκόνεν στην 5η.

Η εκκίνηση της Ferrari ήταν απίστευτη και τα δύο μονοθέσιά της βρέθηκαν στις πρώτες δύο θέσεις. Από την πλευρά του ο Χάμιλτον στην προσπάθειά του να μείνει στην πρώτη θέση, έκανε λάθος υποχωρώντας στην 10η θέση για να τερματίσει τελικά 6ος!

Στη συνέχεια της κούρασης, ο Ραϊκόνεν εγκατέλειψε και ο Κβίατ στα 21 του χρόνια, κατάφερε να πάρει την πρώτη του θέση στο βάθρο τερματίζοντας 2ος με τον Ρικιάρντο να κλείνει στην 3η θέση.

Στην 4η θέση τερμάτισε ο Βεστάπεν  της Toro Rosso με τον Φερνάντο Αλόνσο να ανεβαίνει στην 5η θέση.

Λίγους γύρους πριν το τέλος ο Ρόσμπεργκ είδε το λάστιχό του να… σκάει με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να πετύχει κάτι καλό και να τερματίσει στην  8η θέση.