Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΜΠΑΣΚΕΤ » BASKET ΘΕΜΑΤΑ » Το πλήρες πρόγραμμα των «αιωνίων» στην Ευρωλίγκα

Το πλήρες πρόγραμμα των «αιωνίων» στην Ευρωλίγκα

Η Euroleague γνωστοποίησε το ακριβές πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης

92B3DA56830DB0DFE78C006DE4A1CB12

Η Euroleague γνωστοποίησε το ακριβές πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης 2015-16, με τους «αιώνιους» του ελληνικού μπάσκετ να ενημερώνονται για την αφετηρία του φετινού τους ευρωπαϊκού «ταξιδιού».

Ο φιναλίστ της περασμένης αγωνιστικής περιόδου, Ολυμπιακός, θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του στις 15/10 από το ΣΕΦ, όπου στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου θα υποδεχθεί (21:45) την Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία).

Αντίθετα, για τον 3ο όμιλο ο Παναθηναϊκός θα έχει στην πρεμιέρα του στις 16/10 (18:00) συναντήσεις με… γνώριμα πρόσωπα και μάλιστα εκτός έδρας, καθώς καλείται χαλάσει τη… φιλοξενία της Λοκομοτίβ Κούμπαν του Γιώργου Μπαρτζώκα!

Οι «ερυθρόλευκοι» κλείνουν την «αυλαία» της κανονικής περιόδου (10η αγωνιστική, 18/12/2015, 21:45) στο «σπίτι» τους, όπου θα υποδεχθούν την Αναντολού Εφές του Ντούσαν Ίβκοβιτς, ενώ οι «πράσινοι» στη Λιθουανία στις 17/12 (19:45), απέναντι στη Ζαλγκίρις Κάουνας.

Το ακριβές πρόγραμμα της κανονικής περιόδου στην Euroleague 2015-16, έχει ως εξής:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (15-16/10/2015) 6η Αγωνιστική (19-20/11/2015)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

16/10 Κίμκι (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 18/11
15/10 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 19/11
16/10 Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 19/11

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

15/10, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 20/11, 20:00
15/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 20/11
16/10 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 19/11

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

16/10, 18:00 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 19/11, 19:00
15/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 19/11
16/10 Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 19/11

4ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

15/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 20/11
15/10 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-Σάσαρι (Ιταλία) 20/11
15/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 19/11

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (22-23/10/2015) 7η Αγωνιστική (26-27/11/2015)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

22/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Κίμκι (Ρωσία) 26/11
23/10 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία) 26/11
22/10 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 27/11

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

23/10,21:30 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 26/11, 21:45
22/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 26/11
22/10 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λιμόζ (Γαλλία) 26/11

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

23/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία) 26/11
22/10, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 27/11, 19:45
23/10 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 27/11

4ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

22/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μάλαγα (Ισπανία) 26/11
23/10 Σάσαρι (Ιταλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 27/11
23/10 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 27/11

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (29-30/10/2015) 8η Αγωνιστική (3-4/12/2015)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

30/10 Κίμκι (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 4/12
30/10 Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 3/12
30/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 4/12

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

30/10, 21: 45 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 3/12, 22:00
29/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 3/12
29/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 3/12

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

30/10 Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 4/12
29/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 2/12
29/10, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 4/12, 21:45

4ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

30/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 4/12
29/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 3/12
29/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σάσαρι (Ιταλία) 3/12

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (5-6/11/2015) 9η Αγωνιστική (10-11/12/2015)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

5/11 Κίμκι (Ρωσία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 11/12
5/11 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 11/12
6/11 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία) 11/12

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

5/11 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 11/12
5/11 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 10/12
5/11, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λιμόζ (Γαλλία) 10/12, 21:30

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

6/11, 20:00 Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 11/12, 21:45
6/11 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 10/12
6/11 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 10/12

4ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

6/11 Μάλαγα (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία) 10/12
5/11 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 10/12
5/11 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 11/12

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (12-13/11/2015) 10η Αγωνιστική (17-18/12/2015)

1ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

13/11 Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία)-Κίμκι (Ρωσία) 17/12
12/11 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 18/12
13/11 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 17/12

2ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

12/11 Λιμόζ (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 18/12
12/11, 20:00 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 18/12, 21:45
13/11 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 17/12

3ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

13/11 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία) 18/12
12/11 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 18/12
13/11, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 17/12, 19:45

4ος ΟΜΙΛΟΣ
==========

13/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία) 18/12
12/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 17/12
13/11 Σάσαρι (Ιταλία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 17/12

Συντάκτης

Άρθρα : 14545
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top