Τέταρτος . ο Παπαρούνας στο γκραν πρι της Μαδρίτης

Ο  Τρικαλινός αθλητής κατέλαβε την τέταρτη θέση στο τραμπολίνο 3μ., καθώς συγκέντρωσε στον τελικό 410,75 βαθμούς,

FF9ED3256B2D8187D11E1DB54FE081E4

Πολύ καλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέφανος Παπαρούνας στο γκραν πρι καταδύσεων της Μαδρίτης, αφήνοντας ελπίδες για μία καλή παρουσία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Καζάν.

Ο  Τρικαλινός αθλητής κατέλαβε την τέταρτη θέση στο τραμπολίνο 3μ., καθώς συγκέντρωσε στον τελικό 410,75 βαθμούς, χάνοντας για πολύ λίγο το χάλκινο μετάλλιο, το οποίο πήρε ο Κινέζος Γουέι Ζονγκ με 411,40 βαθμούς.

Ο Παπαρούνας ήταν σταθερά καλός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, παίρνοντας την έκτη θέση στον προκριματικό με 381β. και τη δεύτερη στον α΄ ημιτελικό με 399,70β.

Στο μεταξύ, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα νέων Β΄ που διεξάγεται στη Ρωσία, ο Νίκος Μόλβαλης πήρε το εισιτήριο για τον τελικό των καταδύσεων από πλατφόρμα, όπου κατετάγη 11ος με 313 βαθμούς.