Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Γ ΕΘΝΙΚΗ » Τέσσερις ομάδες εξασφάλισαν την άνοδο

Τέσσερις ομάδες εξασφάλισαν την άνοδο

Τέσσερις  είναι οι ομάδες που από την Κυριακή  εξασφάλισαν την άνοδο στη Γ Εθνική κατηγορία. Δείτε το πανόραμα των Μπαράζ

Η Φαρκαδόνα  η Πύδνα Κίτρους, ο Αχέρων Καναλακίου του Νίκου Βέκιου και ο Ερμής Ζωνιανών είναι οι ομάδες που εξασφάλισαν  την άνοδο μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα
στην ίδια κατηγορία θα ήταν και  το Ηράκλειο στον 9ο όμιλο, όμως εκκρεμεί η ένσταση του Αιγάλεω για το μεταξύ τους παιχνίδι.

Αναλυτικά:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου 4-0
Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης 2-2

Βαθμολογία (5η αγων.)
1.Νέστος Χρυσούπολης 11
2.Άρης Αβάτου 10
3.Δόξα Προκυνητών 3
4.ΑΕ Διδυμοτείχου 2

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμότειχου

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Παραλιμνίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης 2-1
ΑΠΕ Λαγκαδά – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 6-0

Βαθμολογία (5η αγων.)
1.ΑΠΕ Λαγκαδά 8
2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 7
3. Απόλλων Παραλιμνίου 7
4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Παραλιμνίου
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης

3ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΠΟ Μουδανιών – ΑΣ Ειρηνούπολης 2-1
Κιλκισιακός – Απόλλων Κρ. Βρύσης 3-1

Βαθμολογία (5η αγων.)
1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 12
2.Κιλκισιακός 10
3.ΠΟ Μουδανιών 7
4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Κιλκισιακός – ΠΟ Μουδανιών
Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΑΣ Ειρηνούπολης

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Φλώρινα-ΑΕ Ποντίων 2-1
Παναργειακός Ορεστικού-Εορδαϊκός 1-1

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Εορδαϊκός 9 7-2
2.Παναργειακός Ορεστικού 7 5-4
3.Φλώρινα 6 4-8
4.ΑΕ Ποντίων 3 4-6

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Παναργειακός Ορεστικού-Φλώρινα
Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Φαρκαδόνα-ΑΟ Βελισσαρίου 1-0
Θύαμις Καστρίου-ΑΟ Σιναράδων 1-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Φαρκαδόνα 11 6-0
2.ΑΟ Βελισσαρίου 8 8-2
3.ΑΟ Σιναράδων 8 6-3
4.Θύαμις Καστρίου 0 1-16

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Θύαμις Καστρίου-Φαρκαδόνα
ΑΟ Σιναράδων-ΑΟ Βελισσαρίου

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Πύδνα Κίτρους-Αλμυρός 3-1
Ατρόμητος Παλαμά-Αμπελωνιακός 3-0

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Πύδνα Κίτρους 13 8-3
2.Ατρόμητος Παλαμά 8 6-2
3.Αμπελωνιακός 5 3-5
4.Αλμυρός 1 3-10

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Ατρόμητος Παλαμά-Πύδνα Κίτρους
Αμπελωνιακός-Αλμυρός

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαλεσίνα-Θήβα 2-3
ΑΟ Χαλκίδας-Αίολος 4-0

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.ΑΟ Χαλκίδας 9 9-4
2.Θήβα 8 9-5
3.Μαλεσίνα 8 9-7
4.Αίολος 1 2-12

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
ΑΟ Χαλκίδας-Μαλεσίνα
Αίολος-Θήβα

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Σκουφάς Κομποτίου-Αχέρων Καναλακίου 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Αχέρων Καναλακίου 13 8-0
2.ΑΕ Μεσολογγίου 8 4-3
3.Σκουφάς Κομποτίου 4 3-6
4.Απόλλων Ευπαλίου 3 5-11

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Σκουφάς Κομποτίου-Απόλλων Ευπαλίου
Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου

9ος ΟΜΙΛΟΣ
Ίκαρος Καλλ.-Ηράκλειο 0-3
Αιγάλεω-Κερατσίνι 2-1

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Ηράκλειο 15 9-1
2.Αιγάλεω 6 4-5
3.Κερατσίνι 6 3-5
4.Ίκαρος Καλλ. 3 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλ.
Κερατσίνι-Ηράκλειο

10ος ΟΜΙΛΟΣ
Κανάρης Νενήτων-Πανναξιακός (25/5, 17.30)
Διαγόρας Αγ. Παρ.-Πυθαγόρας Σάμου 3-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Πανναξιακός 8 7-3
2.Κανάρης Νενήτων 8 5-1

3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 8 8-6
4.Πυθαγόρας Σάμου 0 3-13

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Διαγόρας Αγ. Παρ.-Κανάρης Νενήτων
Πυθαγόρας Σάμου-Πανναξιακός

11ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Ζευγολατιού-Θύελλα Ραφήνας 0-1
Ακράτητος-Ιάλυσος 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Ιάλυσος 13
2.Θύελλα Ραφήνας 11
3.ΑΟ Ζευγολατίου 3
4.Ακράτητος 1

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Ακράτητος-ΑΟ Ζευγολατιού
Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας

12ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Κεφαλονιάς-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-0
ΑΟ Λεβάντε-Αστέρας Αμαλιάδας 4-0

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.ΑΟ Λεβάντε 9
2.ΑΕ Κεφαλονιάς 8
3.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 7
4.Αστέρας Αμαλιάδας 2

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Κεφαλονιάς
Αστέρας Αμαλιάδας-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

13ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Κυπαρισσίας-ΠΑΟ Κουτσοποδίου 1-0
Πανθυρεατικός-Σπάρτη 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.ΑΟ Κυπαρισσίας 12
2.Σπάρτη 12
3.Πανθυρεατικός 4
4.ΠΑΟ Κουτσοποδίου 1

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
Πανθυρεατικός-ΑΟ Κυπαρισσίας
Σπάρτη-ΠΑΟ Κουτσοποδίου

14ος ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Σούδας-Ρούβας 2-4
ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών 1-2

Βαθμολογία (5 αγων.)
1.Ερμής Ζωνιανών 13
2.Ρούβας 8
3.ΟΦ Ιεράπετρας 5
4.Άρης Σούδας 1

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)
ΟΦ Ιεράπετρας-Άρης Σούδας
Ερμής Ζωνιανών-Ρούβας

Συντάκτης

Άρθρα : 14557
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top